Saaremaa peatreener Urmas Tali. Foto: Facebook @saarevorkpall
14. aprill 2018, 19:35

VÄÄRAMATU! Saaremaa jõudis ka kolmandasse finaali

Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria kolmas mäng Saaremaa VK ja Selver Tallinna vahel läks viie geimi pikkuseks ja pakkus võrkpalli täie raha eest. Et Saaremaa oli kaks eelmist vaatust võitnud, lahutas neid finaalist üks võit, tiitlikaitsjal Selveril oli seevastu selg vastu seina.

Selver suutis oma mängu suurepäraselt käima saada, võites Saaremaa kodusaalis kaks esimest geimi 25:20 ja 25:20. Siis ärkasid ka saarlased, minnes kolmandat geimi 7:3 juhtima ja haarates õige pea juba 17:12 eduseisu. Geimivõit Saaremaale 25:19, kirjutab volley.ee.

Neljas vaatus kulges tasavägiselt, kuni Saaremaa geimi lõpuosas kolmepunktilise eduseisu kätte sai (20:17). Selver jõudis aga punkti kaugusele (20:21) ja lõpp kulges punkt-punkti heitlusena, kuni Taavi Nõmmistu serviviga andis 25:23 geimivõidu Saaremaale.

Otsustav viies vaatus oli äärmiselt tasavägine, pooltevahetusele mindi pärast Oliver Orava rünnakut Selveri 8:7 juhtimisel. Rauno Tamme hanitusest pääses kodumeeskond 11:10 juhtima, blokipunkt lisaks ja Saaremaa edu oli 12:10. Albert Hurda rünnakust jõudis Selver veel punkti kaugusele 13:14, ent Tomaš Halanda rünnak lõpetas geimi 15:13 ning kogu kohtumise 3:2 (20:25, 20:25, 25:19, 25:23, 15:13) Saaremaa kasuks. Ühtlasi tähendas see, Saaremaa pääses klubi ajaloos esmakordselt Eesti meistrivõistluste finaali.

Saaremaa nurgaründaja Rauno Tamme kommenteeris kohtumist Kanal12 intervjuus järgmiselt: "Ise uinutasime ennast, aga lõpp hea, kõik hea. Nii meie tugevam kui nõrgem külg oleme me ise. Sellise serviga pole finaalis küll midagi teha, samuti vastuvõtt peab olema parem. Selver tuli hästi mängule peale, me ei saanud meeskondlikku mängu käima, aga kolmandas tuli paar õnnestumist."

Võitjate parimaks kerkis täna vahetusest sekkunud Hindrek Pulk, kes tõi 18 punkti (+8), Rauno Tamme lisas 17 (+12) ja Tomaš Halanda 16 (+4) punkti. Urmas Tali juhendatava meeskonna vastuvõtuprotsendiks tuli 52,9, rünnakuid realiseeriti 50,8-protsendiliselt. Blokipunkte kogunes 11 ja servil löödi 5 ässa (vigu kogunes 19).

Selveri resultatiivseimana tõi Oliver Orav 21 punkti (+15), Taavi Nõmmistu lisas 17 (+5) punkti. Selveri vastuvõtt oli 65,1%, rünnak 44,9 protsenti. Serviga saadi punkte 10 (tehti 20 serviviga) ja blokipunkte kogunes 12.

Teises poolfinaalpaaris juhib Bigbank Tartu seeriat samuti 2:0 Pärnu VK vastu. Selle võitluspaari järgmine mäng toimub pühapäeval kell 16.30.

Saaremaa võrkpalliklubi on tänavu triumfeerinud juba nii Eesti Karikavõistlustel kui ka Balti liigas.