Manchester Unitedi ründaja Romelu Lukaku (punases) ei suutnud täna väravat lüüa.Foto: ANDREW YATES
15. aprill 2018, 19:54

Manchester City on Inglismaa meister! Linnarivaal United sai tabeli viimaselt šokk-kaotuse (1)

Inglismaa jalgpalli meistriliigas kaotas Manchester United Old Traffordil viimasel kohal paiknevale West Bromwich Albionile 0:1. Unitedi allajäämine tähendas, et linnarivaal Manchester City kindlustas klubi ajaloo viienda Inglismaa meistritiitli.

West Bromwichi viis 73. minutil juhtima Jay Rodriguez, värav sündis nurgalöögijärgsest olukorrast. Viimastel minutitel enam United vastastele enam ohtlikuks ei saanudki.

Viis vooru enne lõppu on City edu teisel kohal jätkava Unitedi ees 16 punkti. Seda vahet pole Unitedil võimalik isegi teoreetiliselt tagasi teha.

City on Inglismaa meistriks varem kroonitud neljal korral. Parimad oldi hooajal 1936/1937, 1967/1968, 2011/2012, 2013/2014. City peatreener Pep Guardiola on üheksa hooaja jooksul võitnud kolmes riigis kokku seitse meistriliitlit: kolm Hispaanias Barcelonaga, kolm Saksamaal Müncheni Bayerniga ja nüüd ühe Inglismaal Cityga.