Isaiah Briscoe oli täna Kalev/Cramo suurim punktitooja.Foto: Martin Ahven
16. aprill 2018, 22:09

Kalev/Cramo juhtis Peterburis enamiku mängust, ent jäi ikkagi ajaloolise võiduta (9)

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond tegi Ühisliiga põhiturniiri eelviimases voorus Peterburis sitke mängu, kuid kaotas lõppeks kohalikule Zeniidile tulemusega 80:85 (47:40).

Seejuures juhtis Kalev suuremat osa matšist, kuid eeldatav tugevam võttis viimase veerandi teise poolega oma (kogu veerand Zeniidile 27:15). 27 sekundit enne lõppu, 80:82 kaotusseisus oli Kalevi rünnak, ent Isaiah Briscoe tegi ründaja vea.

Kui mängida jäi 17 sekundit, tegi Branko Mirkovic meeskonna huvides oma viienda vea. Malcolm Griffin realiseeris kahest vabaviskest ühe (80:83), mis jättis Eesti klubile veel võimaluse, ent Janari Jõesaare paanikakolmene ei tabanud. Lõppseisu vormistas vabaviskejoonelt Sergei Karasjov.

Tegu oli kahes mõttes ajaloolise kohtumisega: esiteks oli Kalevi senine väikseim kaotus Peterburis 10punktiline (võite pole), teiseks saatis peatreener Donaldas Kairys sekund enne lõppu esimest korda Ühisliigas platsile 20aastase Madis Soodla.

Võrreldes möödunud nädalaga sai Kairys täna kasutada kaht "uut" meest, sest tervenenud on Briscoe ja Sten Sokk.