Medalisadu! Eesti judokad võitsid rahvusvahelisel turniiril 21 kulda

Ohtuleht.ee, 17. aprill 2018 19:15
Turniiri avatseremoonial esines Vajé.Foto: Aljona Korzunova
Nädalavahetusel Tallinnas toimunud kõrgetasemelisel judo noorteturniiril Audentes Cup võitsid Eesti judokad 21 kuldmedalit.Koos Eestiga olid turniiril esindatud 12 riiki: Armeenia, Iisrael, Kreeka, Leedu, Läti, Rootsi, Sloveenia, Soome, Türgi, Valgevene ja Venemaa.Kõige ilusamat maadlust näitas eestlane Viljar Lipard, kes U16-klassis 60 kg finaalis alistas sloveenlasest vastase kiire heitega juba matši esimesel minutil.Silmatorkavalt esines veel üks eestlane Rene Altosar, kes alistas U-16 55kg finaalkohtumises Leedu judoka David Krmojani. Kindlasti tuleb silma peal hoida veel ühel noorel Eesti 11-aastasel judokal Saad Dikajevil, kes saavutas U-16 vanuseklassis märkimisväärse 3. koha.Meeskondlikus arvestuses tuli võitjaks Audentese Spordiklubi, edestades Armeenia koondist ning Läti judoklubi Kyodai. Turniiri avas Eesti Olümpiakomitee asepresident Tõnu Tõniste ning võimsa musikaalse etteaste tegi edm-duo VAJÉ.