Siim-Markus Post.Foto: Martin Ahven
17. aprill 2018, 20:57

Veerandfinaalide avalöök! Pärnu tuli kaotusseisust välja ja alistas Posti suurepärase esituse toel Valga

Eesti korvpalli meistriliiga esimeses veerandfinaalpaaris alistas Pärnu Sadam (5. asetus) võõrsil Valga-Valka Maks&Mooritsa (4. asetus).

Valga võitis esimese veerandaja 21:17, poolajaks oli kodumeeskonna edu 45:41. Kolmandal veerandajal läks Valga parimal juhul juhtima 12 punktiga, aga perioodi viimasel minutil vähendasid Siim-Markus Posti järjestikused kolmesed vahet oluliselt - enne viimast 10 minutit oli Valga edu vaid 67:65.

Neljandat veerandit kontrollis juba Pärnu. Post viis pärast järjekordset edukat läbimurret külalised 87:80 ette ja lõpuminutitel Valga enam väga ohtlikuks ei saanud. Lõppseis 93:85.

Pärnu resultatiivseim oli Post 28 punktiga, mängujuhi arvele jäi ka 9 resultatiivset söötu. Timo Eichfuss lisas 14 ja Karl-Johan Lips 13 silma. Valga poolelt vastas Edgars Lasenbergs 20 punktiga, Egert Halleri arvele jäi 14 punkti.

Järgmine mäng peetakse reedel Pärnus. Seeria peetakse kolme võiduni.

Meistriliiga põhiturniiri võitnud Kalev/Cramo ja teise koha saanud Tartu Ülikool pääsesid otse poolfinaali. Kalev/Cramole tuleb vastu just Valga ja Pärnu paari võitja, Tartu läheb vastamisi kas Rapla (3. asetus) või Tallinna Kalev/TLÜga (6. asetus).