Alar Varrak.Foto: Alar Truu
18. aprill 2018, 20:19

Alar Varraku meeskonna seis muutus Leedus kriitiliseks (1)

Korvpallitreener Alar Varraku poolt juhendatav Alytuse Dzukija kaotas Leedu meistriliigas võõrsil Kedainiai Nevežisele 78:87. Allajäämine oli eriti valus, sest Nevežis on play-off'i heitluses Alytuse otsene konkurent.

Alytus oli poolajaks ees 44:42, aga kolmanda perioodiga haarasid vastased 65:61 eduseisu. Viimasel veerandil kasvatas Kedainiai vahe juba kahekohaliseks ja lõpuminutid möödusid pingevabalt.

Varraku hoolealustest viskas Nikolaos Stylianou 16 punkti, võitjate resultatiivseim oli Aleksandr Zahharov 20 punktiga.

Alytus on 9 võidu ja 23 kaotusega tabelis üheksandal kohal. Kedainiai hoiab 10 võidu ja 22 kaotusega kinni kaheksandast ehk viimasest veerandfinaali viivast positsioonist.

Põhiturniiri lõpuni on veel neli vooru. Alytusel on mängida Šiauliai, Pasvalyse, Utena Juventuse ja Klaipeda Neptunasega. Nevežist ootab ees karmim kadalipp: Neptunas, Vilniuse Lietuvos rytas, Kaunase Žalgiris ja Juventus.