Himkil ei õnnestunud ka teisel korral CSKAd alistada. Sergio Rodriguez (palliga) tegi vägeva partii. Foto: Eurohoops.net
Euroliiga
19. aprill 2018, 22:02

CSKA tegi Himkiga viimasel veerandil sotid selgeks ning astus ühe jalaga Euroliiga poolfinaali

Korvpalli Euroliigas alustati täna veerandfinaalide teise ringiga. Moskvalaste omavahelises duellis andis Himki taas CSKA-le lahingu, ent pidi siiski vastu võtma 84:89 kaotuse.

Sarnaselt üleeilsele avamatšile võitis Himki poolaja, sel korral pääseti pikale vaheajale kahepunktilises edus.

Pausilt naastes oli paremini valmis CSKA. Pooleteist minutiga tehti 8-0 spurt, millega pääseti omakorda kuuega ette. Himki aga ei murdunud ning veerandaja lõpuks oli mäng jälle sisuliselt tasa, võõrustajate edu kaks silma.

Otsustav neljandik algas korvidevaeselt, kuid pigem CSKA taktikepi all. Kodumeeskond hakkas vaikselt eest libisema, viis minutit enne kohtumise lõppu kasvatati edu üheksale.

Lõpuks sellest piisas. Himki teenis küll kaheksa sekundit enne lõpuvilet viiepunktilisest kaotusseisust kolm vabaviset, millest realiseeriti kaks, kuid võitjas kahtlust ei tekkinud. Nõnda pääseski CSKA kolme võiduni peetavat veerandfinaalseeriat 2:0 juhtima.

CSKA poolelt tegi hiilgava partii Sergio Rodriguez, kes lisaks 26 punktile andis ka 10 resultatiivset söötu. Himki resultatiivseim oli Anthony Gill 24 silmaga.

Tasub ära märkida, et CSKA pidi täna läbi ajama Nando De Colo ja Kyle Hinesita. Himki poolelt on jätkuvalt audis Tyler Honeycutt.

Seeria kolmas matš peetakse tuleva nädala kolmapäeval, seekord Himki kodusaalis.

Tänases teises mängus kohtuvad Ateena Panathinaikos ja Madridi Real. Esimese lahingu võitsid ülikindlalt kreeklased.