Vanameister Felipe Reyes tegi kõva partii. Foto: Twitter
Euroliiga
19. aprill 2018, 23:25

Üleeile häbistava kaotuse saanud Madridi Real pani Panathinaikose teisel korral kotti

Korvpalli Euroliiga veerandfinaali avamatšis Ateena Panathinaikose vastu šokeeriva kaotuse kaotuse saanud Madridi Real tegi täna hoopis teist masti partii ning teenis 88:82 võidu.

Eelmises mängus alustuseks koguni 0:20 kaotusseisu jäänud Real pääses sel korral 2:0 juhtima ning meeste silmist paistis hoopis teine sära kui üleeile. Siiski haaras kodus mänginud Panathinaikos mänguohjad ning võitis avaveerandi 21:16.

Hispaanlased said vastastest küll veidi raskemaid korve, kuid kõva võitlus hoidis mänguseisu võrdsena. Pikale pausile pääsesid siiski võõrustajad viiepunktilises edusseisus. Kusjuures Luka Doncic hoiti avapoolajal nulli peal.

Riietusruumidest naastes kaldus initsiatiiv vähehaaval Reali kätte ning kaugvisete toel pääseti kolmanda veerandaja keskpaigaks kuuega juhtima. Panathinaikos ei murdunud, kuid otsustavaks neljandikuks olid külalised siiski peal 68:61. Sealjuures viskas Real 10 minutiga 32 silma.

Kulus vaid veidi üle kahe minuti ning marulise kodupubliku ees pallinud Panathinaikos jõudis viigini. Reali mehed vastasid 7:0 spurdile aga külmavereliselt kolmesega. Kumbki meeskond siiski initsiatiivi ei suutnud haarata ning kohtumise saatus jäi lõpu peale.

Otsustavaks sai Panathinaikose rünnak neljapunktilisest kaotusseisust, umbes minut enne lõppu. Kreeklased kaotasid palli, tehti kohe viga otsa ning Doncic kaks tabavat vabaviset. Seda edu Real enam käest ei andnudki.

Kohtumise lõpus, kui võitja oli juba selge, läks ka väikses madinaks. Tõukamiseks läks Panathinaikose poolelt Thanasis Antetokounmpo ja Reali mehe Rudy Fernandeze vahel. Vaata videost, mis juhtus:

Võitjate poolelt tegi hiilgava partii 38aastane Felipe Reyes, kes viskas 17 minutiga 18 punkti. Panathinaikose resultatiivseim oli Mike James 20 silmaga.

Nõnda pesi Real maha häbi, mis üleeile Ateenas 28punktilise kaotusega saadi. Kolme võiduni peetav seeria on nüüd 1:1 viigis. Järgmised kaks mängu peetakse Madridis, esimene neist tuleval kolmapäeval.