Võrkpall

Koondise peatreener Ojamets: valiksarjas võitleme edasipääsu nimel 

Toimetas Kaarel Täll, 20. aprill 2018, 14:33
Julia Mõnnakmäe (vasakul) ja Liis Kullekann. Tiina Kõrtsini
Selgunud on Eesti võrkpalli rahvusnaiskonna kandidaadid Euroopa Hõbeliiga mängudeks ja Euroopa meistrivõistluste valikturniiriks. Sarnaselt rahvusmeeskonnale, mängib ka suurem osa naiste koondise kandidaate klubihooajal välisliigades.

Naiskonna peatreener on Andrei Ojamets, abitreeneriteks Oliver Lüütsepp ja Marko Mett. Alles kolmapäeval tüüris Ojamets Tartu Ülikool/Eedeni naiskonna 22-aastase vaheaja järel Eesti meistriks. 30. aprillil tuleb Ojametsal aga ümber lülituda rahvuskoondisele, kui naiskond Tallinnas treeninglaagriks koguneb. Esmalt ootavad ees kohtumised Euroopa Hõbeliigas, augustis peetakse 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmänge.

Samal teemal

Peatreener sai koondisesse enam-vähem kõik, keda ta seal näha lootis. „Küprosel mängiv Natalja Bratuhhina sai seal äsja uue töökoha ja ei saa seetõttu meid aidata, kuigi ta ise väga tahtis tulla. Prantsusmaal mängiv Polina Bratuhhina-Pitou liitub meiega mai keskel. Kohalikest loobus Heleene Hollas. Et Liis Noormets õpib arstiks, liitub temagi veidi hiljem, sest ülikoolis on kiire aeg. Ingrid Kiisk õpib samuti arstiteaduskonnas ja eks temaga on ses osas samuti veidi keeruline. Kadi Kullerkann siirdus Türgist Filipiinide liigasse ja liitub koondisega valikmängude ajaks,“ rääkis Ojamets.

Eelmise aasta tuumik on aga suures osas säilinud. „Julija Mõnnakmäe, Nette Peit, Anu Ennok, Kertu Laak ja mitu Prantsusmaal mängivad naist moodustavad jätkuvalt koondise tuumiku. Lisaks on koduliigast mõned nooremad mängijad lisandunud, kes samuti koondisehõngu nuusutada saavad. Kokkuvõttes tuli päris ilus nimekiri,“ leidis juhendaja.

Kuigi Euroopa liigas osaleb naiste koondis esmakordselt, on peatreener esimeseks sihiks seadnud Hõbeliigas finaalturniirile jõudmise. Eesti kuulub A-alagruppi koos Šveitsi, Rootsi ja Kosovoga. „Kui finaalturniirile juba pääseks, kasvaks ka isu,“ ütles peatreener. 

Valiksarjas tuleb edasipääsu eest võidelda Rootsi, Tšehhi ja Soomega. „Valiksarjas läheme samuti võitlema edasipääsu nimel, niisama ei ole ju mõtet mängida. Eks Tšehhi hilisem lisamine meie alagruppi tegi olukorra keerulisemaks, aga seda me muuta ei saa,“ kommenteeris Ojamets.  

Rahvusnaiskonna kandidaadid:

Sidemängijad: Julija Mõnnakmäe (Solna Wieliczka, Poola), Liis Noormets (TÜ/Eeden), Kaisa Bahmatsev (TLÜ).

Temporündajad: Liis Kullerkann (Pariisi St-Cloud, Prantsusmaa), Eliise Hollas (Terville, Prantsusmaa), Eliisa Peit (AS Monaco, Prantsusmaa).

Nurgaründajad: Nette Peit (Könizi Edelline, Šveits), Kristiine Miilen (St-Raphael, Prantsusmaa), Anu Ennok (Pfeffingeni Sm´Aesch, Šveits), Hanna Pajula (TTÜ/Tradehouse), Ingrid Kiisk (TÜ/Eeden),

Polina Bratuhhina-Pitou (Terville, Prantsusmaa).

Diagonaalründajad: Kertu Laak (Salo LP Viesti, Soome), Kadi Kullerkann (Yesilbayramic, Türgi), Kristel Moor (TTÜ/Tradehouse).

Liberod: Marje Rosenblatt (TÜ/Eeden), Kristi Nõlvak (TLÜ).

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee