Šarunas Jasikevicius.Foto: Alexey Filippov / Sputnik / Scanpix
Euroliiga
20. aprill 2018, 23:30

VIDEO | Žalgirise aku sai viimasel veerandajal tühjaks, tiitlikaitsja on Final Fourist vaid ühe võidu kaugusel (2)

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond mängis kolm veerandaega Olympiakosega kui võrdne-võrdsega, kuid viimasel neljandikul viieks minutiks kuivale jäänud leedulased tunnistasid lõpuks kreeklaste 79:68 paremust. Žalgiris alustas kohtumist hästi, juhtides kuueminutilise mängu järel 13:8. Leedulaste õnnetuseks järgnes sellele Olympiakose 6:0 vahespurt. Janis Strelnieksi vedamisel mängu tagasi tulnud kreeklased võitsid avaveerandi 17:15.Samas rütmis jätkasid peoperemehed ka teisel veerandajal. Kärmelt kolm korvi tulistanud kreeklased suurendasid oma edu kümne peale (25:15). Edasi kulgeti punkt-punkti heitluses ning kuigi Žalgirs vähendas vahe mitmel korral kuue peale, siirduti poolajal riietusruumi üheksapunktilises kaotusseisus (32:41). Pärast pausi olid Šarunas Jasikeviciuse hoolealused justkui ümber sündinud. Kuigi kolmanda veerandaaja avakorv kuulus kreeklastele, järgnes sellele Žalgirise 10:2 vahespurt. Veerandaja keskel suutis Žalgiris aga jalule seada viigi ni
Hingestatud Žalgiris ei andnud aga võimatuna tundunud olukorras alla, jõudes minut enne lõppu Olympiakosest veel kuue punkti kaugusele (68:74), kuid Ioannis Papapetrou võimas (2+1) pealtpanek 37 sekundit enne lõppu vaigistas leedulaste vastupanu lõplikult.

Olympiakose resultatiivseim oli olude sunnil algkoosseisus alustanud tsenter Jamel McLean 21 punktiga, Vassilis Spanoulis lisas omalt poolt 17 silma. Žalgirise parim oli Brandon Davies 20 punktiga, Vasilije Micici arvele kogunes lõpuks 13 silma.

Olympiakos viigistas seega kolme võiduni peetava seeria 1:1-le. Järgmine mäng peetakse teisipäeval Kaunases.

Pool tundi varem alanud Euroliiga kohtumises alistas tiitlikaitsja Istanbuli Fenerbahce teistkordselt Saski Baskonia 95:89. Türgi klubi resultatiivseim oli 19 punkti toonud Brad Wanamaker, Baskonia eest tõi Matt Janning 17 punkti.

Kolme võiduni mängitava seeria kolmas mäng peetakse järgmisel teisipäeval Hispaanias.