Luka Doncic aitas mulle Sloveenial Euroopa meistriks tulla.Foto: AP/Scanpix
Toimetas Kaarel Täll 21. aprill 2018 19:37
Euroopa hinnatuim noor korvpallur Luka Doncic osaleb 2018. aasta NBA draft'is, teatab portaal Sportando. Arvatakse, et äsja 19. sünnipäeva pidanud noormehest saab üks esimesi valikuid.

Doncic talent avastati juba kaheksa-aastaselt, kui ta treenis koos Union Olimpija U14 meeskonnaga ja osales ka U12 noortetiimi mängudes. Juba 13aastaselt sõlmis Doncic viieaastase lepingu Madridi Realiga.

Kolm aastat hiljem sai temast kõige aegade noorim mängija, kes osales Reali põhivõistkonna matšis Hispaania kõrgliigas. Tol hetkel oli Doncic 16 aastat, kaks kuud ja kaks päeva vana. Peagi tõusis ta pidevalt mänguaega teenivaks meheks ja kannab Realis põhirolli tänaseni.

Rahvuskoondiste tasemel seostati talenti ka Serbia, Montenegro ja Hispaania esindustega, kuid 2016. aastal kinnitas Doncic, et kavatseb kogu karjääri vältel mängida vaid sünnimaa Sloveenia eest.

2017. aastal tegi ta rahvusesinduse eest debüüdi ja sõitis ka Euroopa meistrivõistlustele, kus suurüllatus valmistati ja kuldmedal võideti. Finaalis Serbia vastu jäi tema arvele 8 punkti 7 lauapalli, kuid kolmanda veerandi lõpus pidi Doncic vigastuse tõttu väljakult lahkuma.

Euroliigas on Sloveenia staar Reali eest pidanud 74 mängu ja visanud keskmiselt 10,4 punkti. Ta on kahekordne Hispaania meister.