Eesti jäähokikoondis. Foto: Facebook @jaahokiliit
Jäähoki
22. aprill 2018, 15:23

Eesti jäähokikoondis sai avamängus väärt punkti (1)

Eesti jäähokikoondis kaotas Leedus Kaunases toimuva maailmameistrivõistluste esimese divisjoni B-grupi (kohad 23-28) avamängus lisaajal Jaapanile 1:2. Eesti koondis asus kohtumist juhtima esimesel kolmandiku. Pääsukesed (Eesti koondise hüüdnimi - toim) kasutasid edukalt ära arvulise ülekaalu ning 11minutilise mängu järel oli täpne Aleksandr Petrov.

Jaapan viigistas mänguseisu samamoodi arvulisest ülekaalust. Teise kolmandiku lõpus, 39. minutil, skooris Hiromichi Terao.

Normaalajal enam väravaid ei nähtud, seega läks kohtumine lisaajale. Neli-nelja vastu mängides kulus Jaapanil võiduvärava viskamiseks 53 sekundit, tabamuse autoriks Takuma Kawai.

Kuna kohtumise võitja selgus alles lisaajal, sai ka Eesti tabelisse kirja ühe punkti. Jaapan teenis tavapärase kolme võidupunkti asemel vaid kaks silma.

Hiilgemängu tegi Eesti koondise väravasuul seisnud Roman Šumihhin, kelle väravale tehti mängu jooksul 40 pealeviset ning kollkipri tõrjeprotsent oli koguni 95,2%.

Eesti, kelle eesmärgiks on 1. divisjoni püsima jääda, kuulub samasse alagruppi Jaapani, Rumeenia, Horvaatia, Ukraina ning Leeduga. Samasse seltskonda jäämiseks tuleb edestada vähemalt üht konkurenti. Pääsukeste järgmine mäng toimub homme, kui minnakse vastamisi Ukrainaga.