Tallinna Kalev/TLÜ (valges) - Rapla (punases).Foto: Robin Roots
22. aprill 2018, 19:43

FOTOD | TLÜ/Kalev alistas Rapla 72:70 ja astus poolfinaali suunas juba teise sammu! (3)

Korvpalli meistriliiga veerandfinaali teine mäng Tallinna Kalev/TLÜ - Rapla Avis Utilitas pakkus ägeda süžee algusest lõpuni, pealinlased võitsid 72:70 ja juhivad kolme võiduni peetavat seeriat 2:0!

Võitja saatus oli viimaste sekunditeni lahtine. Lõpuminutil viis Kayel Locke kolmene TLÜ kahe punktiga ette, kuid viimane rünnak jäi Raplale. Gert Dorbek murdis korvi alla, kuid ei suutnud Bamba Falli pika käe alt palli sihile saata!

Esimesel poolajal tundus, et siit ei tule mingit põnevust - pealinlased juhtisid Falli vedamisel kolm minutit enne vaheajavilet juba 35:15. Poolajavileks vähenes vahe 40:26-le ning kolmanda veerandi keskpaigaks võtsid külalised juba peaaegu järele - 48:46. Ehk kui esimese 17 minutiga viskas Rapla 15, siis järgmise seitsme ja poolega 31 punkti! Nagu öeldakse, tuli mängu teist korda võitma hakata.

Lõpuveerandi alguses pääses TLÜ korra kuue punktiga ette, ent Rapla vastas Dominique Hawkinsi vedamisel 9:0 spurdiga ja pääses pärast avaminutite kerget edu taas ise juhtima - 63:60. Jätkati punkt-punkti mänguga, kus pikema kõrre tõmbas TLÜ/Kalev.

Fall kogus 20 punkti, 11 lauapalli ja 3 kulpi, Reimo Tamm lisas 20 punktile 6 lauapalli ja 6 korvisöötu. Locke ja Kiur Akenpärg toetasid 12 silmaga. Rapla paremad: Hawkins 23 p, 8 lp, 5 rs, Sven Kaldre 16 p, Devonte Upson 11 p, 11 lp.

Seeria kolmas mäng peetakse kolmapäeval Raplas.