Siim-Sander Vene ründamas Cantu meeskonna korvi.Foto: SIPA / SCANPIX
24. aprill 2018, 00:05

Itaalia ajakirjanik: Siim-Sander Vene on Varese „elluärkamise“ põhitegija (1)

Kui Siim-Sander Vene liitus aastavahetuse kandis Varese korvpallimeeskonnaga, siples too Itaalia kõrgliiga tabeli lõpuosas. Esimese ringi lõpuks langeti päris viimaseks ning esimene ülesanne oli väljalangemistsoonist pääsemine. Tegelikkus on osutunud palju roosilisemaks.

Vene saapamaale jõudes oli mängitud 13 vooru. Varese oli võitnud neli mängu ja kaotanud üheksa. Eestlase kaks esimest etteastet lõppesid kaotustega, vahetusmeeste pingilt sekkunud äär teenis vastavalt 13 ja 10 minutit. Ent seejärel alistati teise ringi avamatšis võõrsil üks liidreid Veneetsia 75:63, see tähendas tõsist rünnakusignaali.

Peagi tõusis Vene algviisikusse ja mõnes kohtumises ulatus mänguaeg ka üle 30 minuti. Viimasest tosinast mängust on võidetud kümme, sealhulgas kuus tükki järjest. 14 võidu ja 13 kaotusega on tõustud kuuendaks, play-off’i kohale, millest mõni kuu tagasi julgesid unistada ilmselt ainult suured optimistid. Peale Veneetsia suruti maha ka teiste esinelikumeeskondade Milano Armani, Brescia ja Avellino vastupanu!