Pärnu sangariks tõusis täna Karl-Johan Lips (nr 6). Foto: Martin Ahven
23. aprill 2018, 20:48

MIS KODUVÄLJAKUEELIS? Pärnu seljatas pingelises heitluses Valga/Valka

Pärnu Sadama korvpalliklubi alistas Eesti meistrivõistluste veerandfinaali kolmandas mängus Valga/Valka 64:60, minnes seeriat 2:1 juhtima. Koduväljakul mänginud Valga/Valka võitis küll avaveerandi 19:17, kuid poolajaks olid omakorda peal külalised Pärnust 36:31. Kolmas veerandaeg kuulus jällegi kindlalt piirlinlastele, kes pääsesid otsustava vaatuse alguseks ette 48:45.Viis ja pool minutit enne mängu lõppu oli tablool veel 55:55 viigseis, kuid seejärel panid Pärnu mehed mõnevõrra üllatuslikult kotti kaks kaugviset. Kuigi Valga jõudis veel minut enne lõppu ühe punkti kaugusele, otsustas mängu Karl-Johan Lipsu lauapõrkekolmene, tehes lõppskooriks 64:60. Pärnakate parim oli 15 punkti toonud Rannar Raap, kahekohalise arvu punktideni jõudis veel Saimon Sutt (11 punkti). Valga resultatiivseimad olid lätlased Maris Ziedins (15) ning Toms Leimanis (14). Huvitaval kombel pole kumbki meeskond suutnud koduseinte tuge ära kasutada. Valgas peetud avamängu võitis Pärnu