Jäähoki
25. aprill 2018, 18:10

Lisatud tipphetkede video!

MAGUS! Jäähokikoondis võitis viimase minuti väravast ja täitis MMi eesmärgi (3)

Eesti jäähokikoondis saavutas Leedus Kaunases jätkuval MMi 1. divisjoni B-grupi turniiril teise võidu, kui alistas tulemusega 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Rumeenia esinduse.

Võit maitseb magusalt kui mesi, sest kolme punkti väärt tabamus sündis 53 sekundit enne kohtumise lõppu. Võiduvärava sepistas Riho Embrich, eeltöö tegid Andrei Makrov ja Robert Rooba.

Eesti värava hoidis teist mängu järjest puhtana Villem-Henrik Koitmaa, kes tegi 29 tõrjet ja teenis taas kohtumise parima tiitli.

Kuigi Rumeenia madistas möödunud kevadel aste madalamal, oli kohtumine küllalt võrdne ja mõlemapoolsete võimalustega. Rumeenlaste parima šansi klaaris Eesti kaitsja Lauri Lahesalu väravajoonelt ära. Eesti tabas 25 pealeviske jooksul korra rumeenlaste värava latti.

Kusjuures kolmandal kolmandikul pidi Eesti üle minuti aja mängima 3 versus 5, sest kaks meest istusid karistuspingil.

Kolme mängu järel on Eesti teeninud üheksast võimalikust punktist seitse, mis tähendab, et miinimumeesmärk ehk püsimajäämine on kindlustatud (selleks peab edestama viiest vastasest üht ning Rumeenial pole võimalik enam meist mööduda).

1. divisjoni B-grupis jagatakse kohad 23-28. Eesti järgmine vastane on ülehomme Horvaatia.