Žalgirise skooriliider Kevin Pangos (paremal) üritab mööda saada Olympiacose tagamängijast Vangelis Mantzarisest.Foto: SIPA/Scanpix
Euroliiga
26. aprill 2018, 00:10

Kirjeldamatult suur mäng: kõik pilgud on Žalgirisel

Kaunas ja terve Leedu on täna millegi suure ootuses. Kohalik Žalgiris vajab Euroliiga veerandfinaalis Piraeuse Olympiacose vastu vaid ühte võitu ja siis ootaks ees juba mai keskel Belgradis peetav finaalturniir. Vanematel korvpallisõpradel meenub vägisi 1999. aasta, mil Žalgiris Euroopa parimaks klubiks tõusis.

19 aastat on pikk aeg. Üks Žalgirise fännide unistus täitus juba teisipäeval, sest sel sajandil polnud leedulaste lemmikklubi veerandfinaalmänge võõrustanud. Üleni roheliseks värvunud Žalgirise hallis peetud seeria kolmandas mängus ei jätnud kodutiim Olympiacosele mingit võimalust ja võitis 80:60.

Nüüd ongi peamine küsimus, kas Žalgiris suudab pingele vastu pidada. Tänavu on sellega igatahes hakkama saadud, sest Šarunas Jasikeviciuse hoolealused on võitnud sisuliselt kõik olulised kohtumised.