Mänguhoos on Pärnu ja Valga meeskonnad.Foto: Teet Malsroos
26. aprill 2018, 20:49

FOTOD | Poolfinaalis: Pärnu meeskond alistas kolmandat korda Valga

Eesti korvpallimeistrivõistlustel jõudis kolmandana poolfinaali Pärnu Sadam, kes alistas Valga Maks ja Mooritsa kodusaalis 90:66 ja võitis seeria 3:1.

Ses seerias oli lõpuks tegemist esimese korraga, kui emmal-kummal meeskonnal õnnestus võita kodusaalis. Pärnakad vajutasid algusest peale gaasi põhja, võitsid esimese veerandi 18:12 ja juhtisid poolajaks 42:28.

Võõrustajad alustasid vastasest selgelt agressiivsemalt. Tõsi, avaveerandil ei saadud kolmesekundialast väljastpoolt mängust ühtegi palli korvi. Valgat, kel näis eilne Ogres peetud Läti liiga play-off-mäng jalgades olevat, aitas kahe kaugviskega Edgars Lasenbergs, ent Pärnu tegi ikkagi vahe sisse.

Pärast esimest väikest vaheaega kruviti edumaa kahekohaliseks. Lõpuks sopsas Timo Eichfuss keskpositsioonilt, seejärel Karl-Johan Lips ja Sten Saaremäel ka kolmesega. Teravus aitas jätkuvalt saada punkte korvi alt, samuti kasutati edukalt ära Mihkel Kirvese pikkuse ülekaalu temast lühemate kaitsjate vastu.

Valga leidis vaheajal uut energiat ja jätkas pärast puhkust hoopis aktiivsemalt. Kolmanda veerandaja keskpaigas vähendati vahe seitsmele punktile, kuid Pärnul leidusid omad vastused ja viimaseks väikeseks vaheajaks saadi taas sisse turvaline edumaa 69:53.

Lõpusirge ei muutnud enam midagi. Kirves jõudis 19, Saimon Sutt 17 punktini. Lõpuks end käima saanud saanud serblasest tsenter Nemanja MIljkovic kogus 16 punkti ja 13 lauapalli. Valga resultatiivseim oli Edgars Lasenbergs 14 silmaga.

Pärnu kohtub poolfinaalis tiitlikaitsja BC Kalev/Cramoga, seeria algab 1. mail Tallinnas. Tartu Ülikool ootab vastast paarist Rapla - Tallinna Kalev/TLÜ, kus pealinlased juhivad enne homme peetavat neljandat mängu 2:1.