Sten Olmre.Foto: Alar Truu
27. aprill 2018, 00:41

TTÜ alistas Maaülikooli ja astus suure sammu meistriliigasse püsimajäämiseks

Neljapäeval peeti Eesti korvpalli meistriliigas lisaks muule ka esimene üleminekumäng. TTÜ KK ei lasknud end üllatada ning võitis Tartus suurelt 100:76 (51:41) Eesti Maaülikooli SK-d.

Kui sageli on madalamalt tõusjal see eelis, et mõni meistriliiga klubi võib olla juba mängijatest tühjaks jooksnud, või vähemasti on lahkunud leegionärid, siis TTÜ puhul seda ei juhtunud. Nende tuumik on säilinud. Leegionär Levi Giese oli korrektselt rivis ning lõpuks ka meeskonna edukamaid punktitoojaid.

EMÜ SK lõpetas Saku I liiga teisena Betoonimeister/Tskk/SK Nord järel. Kuid et Tiit Soku juhendatav klubi teist hooaega järjest ei soovi kõrgemale tasemele tõusta, jäi liigakohale õigus mängida tartlastel. EMÜ SK-l on kõrged ambitsioonid niikuinii pikemas perspektiivis olemas.

TTÜ KK saavutas kohtumises soliidse algedu, kuid esimese veerandi lõpuks sulas see eduseisuks 24:18. Sten Olmre oli kogunud seks hetkeks juba 17 punkti. Poolajaks juhtis TTÜ 51:41. Kolmaski veerand otsustavat vahet sisse ei teinud. Neljandale veerandile mindi TTÜ juhtimisel 71:59.

Ometi, just viimasel perioodil suutis TTÜ teha korraliku vahe sisse. Võites veerandi 29:17, kujunes lõppskooriks 100:76.

TTÜ oli parem lauas 49-40, korvisöödud samuti neile - 26-17, pallikaotusi TTÜ-l 11, EMÜ-l 17. TTÜ tabas kaheseid oluliselt paremini - 58 vs 38 %, kolmeseid aga täpsemini EMÜ - 33 vs 24 %, vabaviskeid niisamuti EMÜ - 81 vs 70 %.

EMÜ SK: Argo Orumaa 23+8+6, Ken Karja 14 pt, Joosep Russak 12, Ott Sellis 12, Gert Kaldmäe 10+8 lp.

TTÜ KK: Sten Olmre 21+6+4, Levi Giese 20+15+2, Toomas Raadik 17+11 lp, Norman Käbin 14+8 rs, Oliver Metsalu 10+6+4, Sander Viilup 8+4+4.

Korduskohtumine peetakse juba reedel Tallinnas, TTÜ Spordihoones, algus kell 18.30. Õiguse meistriliigas mängida lunastab meeskond, kes on punktidega peal kahe mängu kokkuvõttes.