Anna Moissejeva. (vk.com)

Venemaa laskesuusatamist tabas seksiskandaal, mis võttis selle keskmesse sattunud treenerilt Sergei Tutminilt töökoha.

Nimelt saatis tema 17aastane õpilane Anna Moissejeva Moskva oblasti spordi- ja kehakultuuriministrile kirja, kus süüdistas Tutmini korduvates seksuaalse lähenemise katsetes, kirjutas ajaleht Sport-Ekspress.

"Septembris Saranskis peetud Venemaa meistrivõistlustel tegi treener Sergei Tutmin ettepaneku astuda intiimvahekorda. Niisuguseid ettepanekuid tuli korduvalt. Vastutasuks lubas treener tulemusest sõltumatult kohta võistkonnas, parimaid suuski ja sihikut, head palka...

Pärast Saranskit jätkas Tutmin siivutute ettepanekute tegemist. Ta püüdis mind ka šantažeerida. See kordus oktoobris, novembris, jaanuaris ja märtsis. Olemas on kaks helisalvestust. Palun olukord lahendada, sest mul pole niisugustes tingimustes võimalik treenida," kirjutas Moissejeva.

Moskva oblasti olümpiaettevalmistuskeskuse vanemtreener Tutmin teatas meediale vaid, et tegemist on hästi planeeritud provokatsiooniga. See teda ei aidanud, mees sai kiirelt kõigist laskesuusatamisega seotud ametitest hundipassi.

Moissejeva ütles Sport-Ekspressile antud intervjuus, et Tutmini lähenemiskatsetest on rääkinud ka teised tüdrukud.

Jaga artiklit

38 kommentaari

R
Room  /   09:56, 29. apr 2018
Võrdleks tänast Venemaad nõukaajaga. Tol ajal kasutati nt sportvõimlejate juures rasedustesti. Enne tährsaid võistlusi pandi tüdrukud 14-15-16 käima peale. Kui oma poissi polnud, tegi mõni treener selle olulise liigutuse ära. ilmselt igatseb see treener vanu aegu tagasi.
J
JuSS  /   15:43, 28. apr 2018
Meil võib igaüks seksida juba alates 14-aastaseks saamisest. Ja 17-aastasega seksimine pole enam mingi kuritegu. Eeldusel muidugi, et temake ise seda kah soovib või vähemasi nõus on. Aga kas treener saab siis loota, et häbelik kasvandik talle ise kaela hüppaks? Muidugi mitte. Seega - tegi viisakalt vastava ettepaneku. Ja sai korvi. Normaalne.
Ja kui ettepanek pole muutunud vägivallaks, survestamiseks ega ahistamisest, siis pole lähenemiskatses iseenesest ju mitte midagi kriminaalset.
Kuidas meie omal ajal ühes telesaates ikka öeldi? ET KÜSIDA VÕIB KÕIKE!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis