Hoolimata viimases voorus saadud kaotusest oli turniir Eesti jaoks edukas. Foto: iihf.com
Jäähoki
28. aprill 2018, 22:00

VIDEO | Hokikoondis lõpetas eduka MM-turniiri pisikese iluveaga

Eesti jäähokikoondis kaotas Leedus Kaunases toimunud 1. divisjoni B-grupi MM-turniiri viimases mängus Leedule 1:4, kuid lõpetas grupis kolmandana ehk jäi B-gruppi püsima.Eesti asus kohtumist juhtima viiendal minutil, kui Robert Rooba üllatas Riia Dünamo ridadesse kuuluvat Leedu koondise väravavahti Mantas Armalist. Paraku kestis meie eduseis vaid kolm minutit, sest seejärel oli täpne Nerijus Alisauskas. Kodupublik sai uuesti rõõmustada 16. minutil, sest Jaunius Jasineviciuse siniselt joonelt teele saadetud vise lõpetas üllatuslikult Villem-Henrik Koitmaa selja taga. Videokordused aga näitasid, et litter muutis õhus kõrgele tõstetud hokikepi tõttu suunda, mistõttu poleks tohtinud lugeda.

Leedu kolmas tabamus sündis teisel perioodil, kui täpne oli Povilas Verenis. Kohtumise lõppseisu 4:1 vormistas taas Verenis, kes oli täpne pärast seda, kui Eesti koondis oli lõpu eel viiki jahtides väravavahi välja võtnud.

Mängu statistika:

Mängu tipphetked:

Leedu lõpetas kodujääl toimunud turniiri esimesena (14 punkti) ning tõusis järgmiseks tsüklik A-gruppi ehk 22 tugevama hokiriigi sekka. Eesti saldoks jäi kolm võitu ja kaks kaotust.

Ometi täitis Eesti turniiri eel püstitatud eesmärgi, milleks oli B-gruppi püsima jäämine. Selleks oli vaja edestada vähemalt ühte koondist.