Helary MägisaluFoto: United World Wrestling
Maadlus
1. mai 2018, 18:36

TUBLI! Eesti maadleja võitis EMil hõbemedali (2)

Kreeka-rooma maadleja Helary Mägisalu (-55 kg) võitis Venemaal Kaspiiskis peetaval EMil hõbemedali.

Finaalis kaotas ta Aserbaidžaani esindajale Eldaniz Azizlile punktidega 0:8. Kullamatšis hakkas Mägisalul allamäge vedama teisel minutil. Kui lõpuni jäi 4.41, määras kohtunik eestlase passiivsuse eest parterisse (0:1).

Seal õnnestus Azizlil kahe üleveoga veel neli punkti teenida. Esimene poolaeg lõppes aseri 5:0 eduseisul. Mägisalu alustas pärast pausi aktiivselt, kuid vastase kaitse toimis ning tal õnnestus Mägisalu ringist välja puksida (0:6). Otsustava võtte tegi Azizli 1.38 enne aja lõppu. Sellega matš ka lõppes.

Poolfinaalis alistas 20aastane Mägisalu türklase Ekrem Oztürki (4:4) ning veerandfinaalis bulgaarlase Nedyalko Petrovi (3:2). Eestlase treener on Ivar Kotkas.

Eelmisest aastast on Vändrast pärit Mägisalul ette näidata juunioride EMi pronksmedal.

Medalivõidu juures on üks aga: olümpiamängudel on alates 2004. aastast kergeim kaalukategooria -59 kg.