Tanel Sokk (palliga).Foto: Aldo Luud
2. mai 2018, 20:49

Rapla ei suutnud Tartut murda, Tanel Sokult hiilgav esimene poolaeg

Tartu Ülikool alustas Eesti korvpalli meistriliiga poolfinaalseeriat Rapla vastu edukalt. Tartu Ülikooli spordihoones oldi külalistest üle 75:63. Mullu kohtusid samad meeskonnad samuti poolfinaalis, siis üllatas Rapla 3:1 võiduga.

Tartu tegi kerge vahe sisse juba avaveerandiga, mis võideti 21:15. Teisel perioodil algas Tanel Soku soolo - kolmesed läksid sisse (poolajaks seitsmest viis) ja edukad olid ka läbimurded. Esimese poolajaga viskas Sokk koguni 23 punkti, lisaks oli tema arvel kaks vaheltlõiget. Esimesed 20 minutit kuulusid Tartule 46:26!

Kolmandal veerandajal suutis Rapla korraks vahe 11 punktini vähendada, aga siis hakkasid visked möödma minema. Enne otsustavat perioodi oli seis Tartu kasuks 57:42.

Siis läks mänguks. Rapla jõudis Dominique Hawkinsi vedamisel viis minutit enne lõppu kolme punkti kaugusele - seis nende poolt vaadatuna 56:59. Ent Sokk tabas seejärel teise poolaja esimese kolmese ja Julius Kazakauskase korvid võtsid Raplalt viimasegi võimaluse.

Tartu resultatiivseim oli 27 punktiga Sokk, 16 punkti lisas Carl Engström ja 14 Kazakauskas. Raplale tõi Hawkins 15 silma, Nolan Cressleri arvele jäi 14 punkti.

Tartu poolelt ei teinud kaasa esmaspäevases trennis põlve vigastanud Kristjan Kitsing. Hooaeg on lõppenud Kristen Meisteri jaoks.

Seeria teine mäng peetakse reedel Raplas.