Epp Mäe sini-must-valges. Foto: United World Wrestling
Maadlus
3. mai 2018, 20:12

KAHJU! Epp Mäe jäi EMil medalita (9)

Venemaal Kaspiiskis jätkuval maadluse EMil pidi Epp Mäe kaalukategoorias kuni 76kg leppima viienda kohaga.

Mäe alustas pronksimatši valgevenelanna Vassilisa Marzaljuki vastu kompivalt. Eestlannale määratigi passiivsus ning kuna järgmise 30 sekundi jooksul ei õnnestunud tal punktivõtet teha, sai silma pähe vastane. 0:1 kaotusseisust  avapoolaeg lõppeski.

Ennast kogunud Mäe alustas teist poolaega kaks silma väärt võttega ning pääses 2:1 juhtima. Samaga vastas aga ka valgevenelanna, kes omakorda punktiga ette sai. Südilt võidelnud eestlanna aga rohkem punkte ei kogunud, lisa sai hoopis Marzaljuk ning nõnda lõppeski matš meie poolt vaadatuna 2:8.

Avaringis ehk veerandfinaalis kaotas Mäe eile suursoosikule Yasemin Adarile kindlalt 0:10. Ahto Raska käe all hajutav eestlanna sai võimaluse pronksi ees võidelda, sest türklanna jõudis finaali. Kokku oli võistlustules kaheksa naist.

Mullu oli Mäe Novi Sadis peetud EMil kolmas.