Tartu (sinises) vs Saaremaa 2. mäng.Foto: Teet Malsroos
4. mai 2018, 21:09

FOTOD | Saarlaste võim! Saaremaa tuli võõrsil Tartu vastu raskest seisust välja ja viigistas finaalseeria

Eesti võrkpallimeistrivõistluste finaalseeria teises mängus alistas Saaremaa A. Le Coqi spordimajas peetud mängus 3:2 (25:23, 19:25, 14:25 25:21, 15:8) Tartu Bigbanki. Nelja võiduni peetav seeria on nüüd viigis 1:1.

Saaremaale tõi Tomaš Halanda 16 punkti (+8), Siim Põlluäär lisas 13 (+6) ja Rauno Tamme 10 (+4) silma. Tartu resultatiivseim oli Curtis Stockton 18 (+4) punktiga, Stefan Kaibaldi arvele jäi 17 (+8) punkti.

Mängu käik:

1. geim: Esimene vaatus läks 25:23 Saaremaale. Külalised läksid kiirelt 4:1 juhtima ja teisele tehnilisele vaheajale mindi saarlaste 16:12 eduseisus. Tartu jõudis mitmel korral punkti kaugusele, aga ei enamat. Geimi saatuse otustas Brook Sedore'i serviviga.

Enne kohtumist oli kahtlane Saaremaa temporündaja Konstantin Riabuhha kaasalöömine, aga valgevenelane oli algkoosseisus. Kohe lülitati mängu ka diagonaal Hindrek Pulk, kes oli kolmapäeval vahetusmängija rollis.

2. geim: Tartu alustas seekord aktiivsemalt ja võitles välja 6:2, 11:8 ja 18:13 edu. Suurde ohtu tartlaste geimivõit ei sattunudki ja lõpuks näitas tabloo 25:19. Kodumeeskonna edu pandiks olid Stefan Kaibaldi ja Meelis Kivisilla servid, mille vastuvõtmisega oli Saaremaal suuri raskusi.

3. geim: Tartu haarab kolmanda geimi 25:14 võiduga 2:1 eduseisu! Saaremaa sai nagu esimeses geimiski hea hoo sisse, juhtima mindi 5:2. Tartu diagonaali Curtis Stocktoni head servid tõid aga kiirelt viigi majja. Siis läks tartlaste pidu veelgi võimsamalt käima - Kaibald ning Mart Naaber pommitasid Saaremaa väljakupoole auklikus ja blokk töötas Teisele tehnilisele vaheajale läks Tartu 16:10 eduseisus ja seda enam käest ei lastud.

4. geim: Saaremaa on parem 25:21. Saarlased suutsid ennast geimi alguseks taas kokku võtta ja 5:2 ning 8:5 edu haarata. Aga nagu arvata oli, tuli Tartu järgi. Meelis Kivisilla ebamugavate servide järel oli seis 15:15. Õige pea läks kodumeeskond ka 19:18 juhtima, pika pallivahetuse vormistas punktiks Brook Sedore. Sama mees lõi paar olukorda hiljem palli süütus olukorras trossi pihta ja Tartu jäi 20:22 taha. Pisut ootamatult kujuneski geimi lõpp igavaks, Tartul polnud järsku enam midagi teha.

5. geim: 15:8 Saaremaale ja võit neile! Punkt-punktis alanud heitluses tegi esimese kõva avalduse Saaremaa, minnes 9:5 ja 11:6 juhtima. Eriti heas hoos oli diagonaal Siim Põlluäär. Tartu üritused jäid ühtäkki aga saarlaste blokki pidama ja otsustavas geimis saadi korralik pakk.

Kolmas mäng peetakse pühapäeval kell 16.30 samuti A. Le Coqi spordimajas.