Teine poolfinaalmäng Rapla - Tartu.Foto: Robin Roots
4. mai 2018, 20:57

Eesti korvpalliliiga poolfinaali teises mängus alistas Tartu Ülikooli meeskond Rapla Avis Utilitase teist korda, seekord võõrsil 74:65. Tartu asus seeriat juhtima 2:0 ja võib selle lõpetada teisipäeval kodus peetavas kolmandas kohtumises.

Mängu saatuse otsustas paljuski kolmas veerandaeg, mille Tartu võitis pärast viigiliselt 32:32 lõppenud poolaega 23:11. Võitjate parimaks kerkis Vytenis Cižauskas, kes tabas ise ja toitis hästi kaaslasi (17 p, 5 rs). Ta kukkus viis minutit enne lõppu viie veaga välja, kuid kaaslased suutsid veeretada mängu võidusadamasse. Carl Engström toetas 14 punkti ja 8 lauapalli, Tanel Sokk 11 ja Janar Talts 10 punktiga. Raplale tõi Nolan Cressler 18 silma.

Nagu arvata võis, tuli Rapla kodusaalis väljakule hoopis teise häälestatusega kui paar päeva varem võõrsil. Kaitses tegutseti agressiivselt, rünnakul hoolitses esialgu skoori eest Bubalo ning seejärel võttis ohjad üle vahetusest sekkunud Cressler. Tartu pääses Taltsi kahe kolmese toel ette 11:8, aga võõrustajad lõpetasid avaveerandi 11:4 spurdiga seisuks 19:15.

Teisel veerandil jätkus küllalt kinnine, tõelisele play-off'ile iseloomulik heitlus. Rapla hoidis esialgu kerget initsiatiivi, kuid ei saanud ühest hetkest enam kuidagi palli korvi, tartlasi aga aitas tulemuslik tegutsemine ründelauas. Tartu pääses 7:1 spurdi abil ette 31:29, kuni Kaldre tabas lõpuks kaugviske. Avapoolaeg lõppes viigiga 32:32, sest Engströmi viimaste sekundite pealtpanekukatse ebaõnnestus.

Teist poolaega alustas selgelt paremini Tartu. Pärast paariminutilist sissejuhatust lõpetati peaaegu iga enda rünnak korviga. Cižauskas tabas ise ja toitis koos Sokuga hästi Engströmi, väljaku teises otsas sunniti Rapla aga ebamugavatele visetele. Kolmanda veerandi keskel näitas tabloo 38:47 ja Kuusmaa võttis aja. Ei aidanud, vahe kärises korra ka 13 punktile. Periood Tartule 23:11.

Lõpuveerandi alguses jäi tartlaste mäng nelja veaga pingil istunud Cižauskaseta seisma ja võõrustajad viskasid viis punkti järjest. Tarvitses aga Priit Venel leedulasest mängujuht väljakule tagasi saata, kui too tabas kaugviske ja aitas hoida enam-vähem turvalist edumaad. Viis minutit enne lõppu kukkus Cižauskas vigadega välja, veidi varem oli sama saatus tabanud teist tartlast Steven Cooki. Ent korraliku kaitse ja aruka rünnaku abil saadi võit kätte.