Rudolfs Balcers tähistamas võiduväravat.Foto: AFP/Scanpix
Jäähoki
5. mai 2018, 15:46

JÄÄHOKI MM: Läti rabeles Norra vastu kaotusseisust välja ja nõelas lisaajal välkkiirelt (2)

Taanis jätkuval jäähoki MMil alistas Läti B-grupis lisaajal 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0) Norra ja sai tabelisse kaks punkti.

Norra läks avakolmandiku keskel Andres Bastianseni ja Alexander Bonsakseni väravatest juhtima. Teise kolmandiku kuuendal minutil suutis Rudolfs Balcers ühe värava tagasi visata ja üheksa minutit enne normaalaja lõppu seadis Rodrigo Abols 2:2 viigi jalule.

Lisaajal kulus 2015. aastal San Jose Sharksi poolt NHLi valitud 21aastasel Balcersil vaid 24 sekundit, et n-ö kuldne värav visata ja lõunanaabritele magus võit kindlustada.

B-grupi tabeliseis:

A-grupi lõunases kohtumises alistas Šveits samuti lisaajal 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0) Austria. Selles matšis läks 2:0 juhtima Šveits, Austria viigivärava viskas 14 minutit enne normaalaja lõppu Manuel Ganahl. Lisaaja neljandal minutil oli aga Šveitsi poolt täpne Enzo Corvi.

A-grupi tabeliseis:

Teised tänased mängud: Soome - Lõuna-Korea, Prantsusmaa - Valgevene (mõlemad kell 17.15), Tšehhi - Slovakkia, Taani - USA (mõlemad kell 21.15).