VÕIMAS: Anett Kontaveit on saanud sisse hea hoo ja võitnud viimasest viiest mängust neli.Foto: Reuters/Scanpix
7. mai 2018, 00:06

Venus Williamsi alistanud Anett Kontaveit kasvatab üha enesekindlust (6)

Aastat krobeliselt alustanud Anett Kontaveit murdis end üle-eelmisel nädalal Stuttgartis poolfinaali ja see aitas tema mängu paisu tagant valla. Laupäeval langes Madridi turniiri avaringis ka seitsmekordne Suure slämmi turniiride võitja Venus Williams - tulemuseks 3:6, 6:3, 6:2.

Pärast kaotatud avasetti suutis Kontaveit teises setis seisul 2:1 haarata oma esimese servimurdega initsiatiivi. Lõpptulemuse seisukohalt sama tähtis oli seitsmes geim seisul 4:2, kus eestlanna päästis neli vastase murdepalli ja tüüris seti võiduka lõpuni. Otsustavas setis võitis Kontaveit seisult 2:2 neli geimi järjest ja võit oligi käes. Kuu aja pärast 38aastaseks saav Williams püsib endiselt maailma esikümnes (8.), Kontaveit asub praegu 29. kohal.

Üha enesekindlamaks muutuv Eesti esireket ütles WTA Insiderile antud intervjuus, et tunneb end liivaväljakutel mugavalt ja võib tänavu kõiki võita. „Olin talle (Williamsile - toim) juba kahel korral alla jäänud ja mul polnud midagi kaotada. Ma ei kartnud teda. Tunnen, et võin siin kõiki võita, tundsin end väljakul hästi,“ alustas Kontaveit.