Soome koondislane Saku Mänalanen (18) üritab Taani kaitset üle mängida.Foto: JOE KLAMAR
Jäähoki
9. mai 2018, 23:40

JÄÄHOKI MM: Soome sai viimastel minutitel masendava kaotuse, Taani pidutseb (1)

Taanis jätkuval jäähoki MMil kaotas Soome võõrustajatele 2:3 (0:0, 1:2, 1:1), aga jätkab vähemalt ajutiselt B-grupi liidrina.

Seni kõik kolm mängu võitnud Soome jäi Taani vastu kaotusseisu teise kolmandiku 13. minutil, värava viskas Frans Nielsen. Sebastian Aho tabamus tõi kaks minutit hiljem tabloole 1:1 viigi, aga Oliver Björkstrandi värav viis Taani viimasele kolmandikule siiski 2:1 eduseisus.

Soome kapten Mikael Granlund andis neli minutit enne lõppu külalistele veel ühe võimaluse, aga siis jäid soomlased vähemusse ja Nichlas Hardt karistas kaks minutit enne lõppu Soome ära.

Varasemas mängus oli Saksamaa 6:1 (1:0, 3:0, 2:1) üle Lõuna-Koreast.

B-grupi tabeliseis:

A-grupis alistas Rootsi koguni 7:0 (2:0, 3:0, 2:0) Austria. Eile peatreener Dave Lewise vallandanud Valgevene kaotas 2:5 (2:2, 0:1, 0:2) Šveitsile ja jätkab punktideta.