Jayson Tatum (viskel) tabas Celticsi võidukorvi.Foto: Charles Krupa
10. mai 2018, 09:04

VIDEO | Boston Celticsi noored ässad võtsid Philadelphia skalbi, ees ootab LeBron James

Korvpalliliiga NBA nelja parema meeskonna sekka murdis end viimasena Boston Celtics, alistades idakonverentsi poolfinaalis Philadelphia 76ersi mängudega 4:1. Viimaseks jäänud kohtumise võitis Celtics kodus 114:112.

76ers juhtis poolteist minutit enne lõppu veel 109:105, aga siis viskas Celtics kaheksa punkti järjest. Võidukorviks võib lugeda 20aastase Jayson Tatumi lähiviset 22,5 sekundit enne lõppu.

Tatum oligi 25 punktiga Celticsi resultatiivseim, temast aasta võrra vanem Jaylen Brown lisas 24 punkti. Külalistele tõid Joel Embiid ja Dario Šaric mõlemad 27 silma. Embiid võttis ka 12 lauapalli ja blokeeris neli viset, aga eksis viimasel minutil korduvalt.

Mängu kokkuvõte:

Idakonverentsi finaalis kohtub Celtics LeBron Jamesi juhitava Cleveland Cavaliersiga. Mullu olid vastamisi samad meeskonnad, toona jäi 4:1 peale Cavaliers.

Läänekonverentsi võitja selgitavad tiitlikaitsja Golden State Warriors ja Houston Rockets.