Läti andis USAle vinge lahingu, tasuks üks punkt.Foto: Reuters/Scanpix
Jäähoki
10. mai 2018, 19:54

JÄÄHOKI MM: NHLi meesteta Läti hammustas USA-lt väärt punkti (1)

Läti jäähokikoondis tegi täna MMil südi partii, kui võitles USA käest punkti kätte ehk kaotas lisaajal 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:1).

Ilma NHLi meeste ja ambitsioonideta Kopenhaagenisse lennanud Lätile sai lisaajal saatuslikuks arvuline vähemus, mille vormis võiduväravaks Cam Atkinson (Columbus Blue Jackets).

Ka 1:0 värava viskas USA ülekaalust, kui täpne oli Chris Kreider (New York Rangers). Ent Uvis Janis Balinskis (Riia Dinamo) suutis esimese kolmandiku lõpus viigistada ning Andris Dzerins viis lätlased teise perioodi alul ülekaalust 2:1 juhtima.

Normaalaja viimase täpse viske tegi Colin White (Ottawa Senators), kui teist kolmandikku jäi mängida ligi kaks ja pool minutit.

Statistika (USA - Läti): pealevisked 30-19, tõrjed 17-28, karistusminutid 12-14.

Läti peatreener Bob Hartley lausus enne turniiri, et paljude puudujate tõttu püütakse vaid eliitseltskonda püsima jääda, kuid nelja mänguvooru järel on meie lõunanaabritel reaalne šanss veerandfinaali murda.

B-grupi tabeliseis:

Samal ajal toimunud A-grupi mängus alistas Slovakkia 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Prantsusmaa.