Tšehhi - VenemaaFoto: AFP/Scanpix
Jäähoki
10. mai 2018, 23:49

JÄÄHOKI MM: Kaval värav tõi Tšehhile lisaajal Venemaa üle magusa võidu (4)

MMi kolme suure võiduga alustanud Venemaa jäähokikoondise teele sattus viimaks üks adekvaatne mõõdupuu, Tšehhi, kes meie idanaabritest lisaajal 4:3 jagu sai (2:1, 1:2, 0:0, 1:0).

Kui Valgevene, Austria ja Prantsusmaa ei suutnud kamba peale venelaste võrku visata ühtki litrit, siis tšehhid lõpetasid Venemaa ilusa seeria juba avakolmandikul. Täpsed olid NHLi mehed David Krejci ja Dmitrij Jaskin. Tõsi, Nikita Nesterov viis esmalt Venemaa juba 1.11 järel juhtima.

Ka teisel kolmandikul suutsid venelased kärmelt litri Tšehhi puuri toimetada, minuti järel oli täpne Mihhail Grigorenko, kes mängib koos Nesteroviga Moskva CSKAs. David Pastrnak taastas kolm minutit hiljem Tšehhi eduseisu (3:2), kuid Aleksandr Barabanov seadis juba poolteise minuti pärast viigi jalule.

Kolmas kolmandik väravalisa ei toonud, mistap läks mäng viieminutilisele lisaajale. Lõpuni seda aga ei mängitud, sest 1.37 enne sireeni viskas Pastrnak kavala ja tähtsa võiduvärava. Nimelt oli Boston Bruinsi mees juba värava taga, kuid udjas litri vastu Venemaa kaitsjat, kellest mänguvahend puuri põrkas.

Tabeliseis:

Samal ajal toimunud B-grupi matšis pani Kanada tulemusega 5:0 magama Norra koondise. Kolm väravat viskas 21aastane Connor McDavid, kaks lisas 23aastane Bo Horvat.