Georg Gross.Foto: Kaarel Täll
Auto-Moto uudised
12. mai 2018, 19:29

Georg Gross võitis viieaastase pausi järel taas Tallinna ralli

Reedel ja laupäeval sõidetud Tallinna ralli võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder, kes kihutasid Ford Fiesta WRC autol. Teise koha sai Ukraina-Eesti ekipaaž Valeri Gorban – Sergei Larens (Mini Cooper WRC). Lõpuks jäi kahte kiiremat lahutama 7,3 sekundit.

Kolmandana kerkisid poodiumile soomlased Emil Lindholm ja Mikael Korhonen (Škoda Fabia R5), kaotust Grossile ja Mõlderile kogunes 13,8 sekundit. R2 Challenge arvestuse võitja Ken Torn (Ford Fiesta R2T, kaarti luges seekord Aleks Lesk) oli üldarvestuses seitsmes (+4.10,3). Juba järgmisel nädalal osaleb Torn Portugali MM-rallil.

Grossi jaoks oli tegemist karjääri teise Tallinna ralli võiduga, esimest korda õnnestus tal see 2013. aastal. Hiljem on võitjateks kroonitud Siim Plangi, Egon Kaur ja Kalle Rovanperä. Eelmisel aastal Tallinna rallit ei toimunud.