Rootsi hokimehed. Foto: AFP/Scanpix
Jäähoki
13. mai 2018, 23:34

JÄÄHOKI MM: Rootsi jätkab kaotuseta, Soome vandus lisaajal Saksamaale alla

Taanis toimuval jäähoki MMil püsib endiselt kaotuseta Rootsi koondis, kes alistas alagrupiturniiri eelviimases voorus Šveitsi 5:3.Rootslased asusid kohtumist John Klingbergi, Patric Hornqvisti ning Mikael Backlundi tabamustest 3:0 juhtima, kuid visalt võidelnud Šveits jõudis viimase kolmandiku alguses kõigest ühe värava kaugusele. Otsustava litri šveitslaste väravasse saatis Adam Larsson seitse minutit enne kohtumise lõppu.

Viis minutit enne kohtumise lõppu tegid šveitslased meeleheitliku lükke. Arvulises ülekaalus võtsid nad välja oma väravavahi ning üritasid 6 v 4 olukorras mängu pööret tuua. Nende õnnetuseks lõikasid aga kaitses sitkelt seisnud rootslased mänguvahendi vahelt ning pääsesid hoopis 5:2 ette. Kohtumise lõppseisu 5:3 vormistas Dean Kukan samamoodi arvulisest ülekaalust.

Šveits - Rootsi tipphetked:

A-alagrupp:

Samal ajal toimunud B-grupi mängus pidi Soome tunnistama lisaajal Pyeongchangi olümpial hõbedale tulnud Saksamaa 3:2 paremust. Soomlastele päästis kohtumisest punkti Sebastian Aho 2:2 viigivärav kolm minutit enne normaalaja lõppu. Sakslastele tõi kaks võidupunkti aga Markus Eisenschmidi tabamus lisaaja teisel minutil.