Võidukad Zeniti mehed. Foto: Sputnik / Scanpix
14. mai 2018, 10:20

VIDEO | ÜLEMVÕIM! Kaasani Zenit tuli neljandat aastat järjest Meistrite liiga võitjaks

Kaasani Zeniti võrkpalliklubi krooniti neljandat aastat järjest Euroopa Meistrite liiga võitjaks. Tänavu alistati finaalis itaallaste Civitanova Cucine Lube 3:2 (29:27, 18:25, 23:25, 25:23, 17:15).Venelastel oli neljandas geimis selg vastu seina, kuid Vladimir Alekno hoolealused suutsid raskest seisust välja tulla ning mängu otsustavasse geimi viia. Viiendas geimis päästsid Zeniti mehed ka ühe matšpalli ning mängu otsustas lõpuks Wilfredo Leoni serviäss.

Otsustavas mängus olid Zeniti parimad finaali väärtuslikumaks mängijaks valitud venelane Maksim Mihhailov (24 punkti, rünnak 49%) ning Kuubas sündinud, ent Poolat esindav Leon (33 punkti, rünnak 59%).

Venemaa tippklubi on Meistrite liiga võitjaks kroonitud nüüd rekordilisel kuuel korral (2008, 2012, 2015-2018). Kaasani ning Civitanova järel tuli kolmandaks Perugia Sir Colussi Sicoma (Itaalia) ning neljas oli Kędzierzyn-Koźle Zaksa (Poola).