Säärase segaduse tagajärjel viskas Connor McDavid lisaajal Kanada võiduvärava.Foto: Reuters/Scanpix
Jäähoki
14. mai 2018, 23:46

JÄÄHOKI MM: Kanadaga lisaajani võidelnud Läti unistus veerandfinaalist elab

Läti jäähokikoondis tegi MMil järjekordse tubli soorituse, kui kaotas lisaajal 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1) Kanada esindusele.

Anthony Beauvillier (20, New York Islanders) viis Kanada juba 3. minuti lõpus 1:0 juhtima, kuid see jäi pikaks ajaks kohtumise ainsaks väravaks. Sitkelt mänginud lätlased jõudsid kolmanda kolmandiku alguses 20aastase Kristians Rubinsi kepi läbi 1:1 viigini.

Kuivõrd rohkem litter kummaski võrgus ei käinud, ootas võistkondi lisaaeg. Sellest aga pikka pidu ei tulnud, sest Connor McDavid (21, Edmonton Oilers) toimetas juba 46. sekundil mänguvahendi Läti puuri. Intsident vaadati küll esmalt videost üle, ent tunnistati reeglite päraseks. Seega Kanadale tabelisse kaks ja Lätile üks punkt.

Eeldusel, et Kanada teisipäeval Saksamaa vastu ei väärata, ostustavad viimase veerandfinaali pääseja omavahelise madinaga Läti ja MMi võõrustaja Taani. Mõlemad on kaheksa parema seas harvad külalised.

B-grupi tabeliseis:

Samal ajal toimunud A-grupi matšis läks Tšehhil ootamatult pingeliseks Austriaga, kuid 4:1 eduseis kahanes tšehhide vaatevinklist õnneks kõigest 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) peale.