Kalev/Cramo - Tartu Ülikool (Robin Roots)

OTSEÜLEKANNE

Tervitus, head spordisõbrad. Käes on 15. mai ning korvpallihuvilistel on põhjust rõõmustada - täna saab stardipaugu oodatud finaalseeria Kalev/Cramo ning Tartu Ülikooli vahel. Aga spordimaailmas toimub palju muudki ning Õhtuleht hoiab sel silma peal. Olge meiega!

• 23:40
    SPORDISÕBER

Sellega tõmbame siit ka õhtule joone alla. Head ööd!

Jarmo Jagomägi, Saku suurhall

Siiski, Tartu viskab teisel poolaja 61 punkt ja võidab viimase veerandi 34:18! Uskumatu matš!

• 20:53

Kitsing saab veel vabalt kolmest proovida, aga mööda! Kalev võidab 98:95!

• 20:51

Kitsing vähendab veel vahe kolmele ja Kalev eksib rünnakul! Tartu teenib oma rünnakult vabavisked ja vähendab vahe ühele. Kohe tehakse Sokule viga otsa, kes tabab mõlemad vabavisked. Tartul aeg maha 95:98 kaotusseisult. Täpselt 10 sekundit on veel minna!

• 20:47

Pikalt pingil istunud Briscoe tuli ja hakkas toimetama! Ameeriklaselt viis punkti jutti, Tartul vastust pole. Seega Kalevi edu 1.08 enne lõpuvilet 96:90. Paistab, et võõrustajad saavad võidu kätte, kuid Tartule on maitse suhu antud!

• 20:42

Ja tuleb lisa! Kalevi edu vaid punktiline, kui 2.34 NORMAALAJA lõpuni!

• 20:41

3.10 minna ja Cizausakse 3+1 toob tabloole 91:88! Uskumatu!

• 20:39

Tartu saab vahe seitsme peale! 3.45 minna!

• 20:36

Aga Kalev suudab esimese tule ära kustutada. Tõsi, mehed on suhteliselt närvilised ja omavahel mindi ka veidi raksu. 5.35 minna ja Kairys võtab juba teist korda aja maha. Kalevi edu 91:78.

• 20:34
    Jarmo Jagomägi, Saku Suurhall

Mängu tuleb veidi ärevust. Tartu vähendab vahe kümnele, kui mängida veel 6.42. Särtsu on õhku tulnud!

• 20:29

Tartu alustab viimast veerandit 5:2 spurdiga, aga Kalevi loots Kairys ei jäta midagi juhise hooleks ja võtab kohe aja maha. 82:66, minna 8.41.

• 20:23

Tartu suudab tempo veidi alla suruda ja vahe vähendatakse kahel korral 15 peale. Kuid Kalev endale jala sirgeks laskmist ei luba. Viimase veerandaja eel on võõrustajate edu ikkagi 80:61. Tartu sai tagasi vaid kaks punkti.

• 20:10

Tartu alustab teist poolaega resultatiivselt, sealjuures kahe tabava kolmesega. Aga Kalevil on igale sammule vastus olemas. Viie minutiga on Tartu visanud 15, Kalev 14 silma. Kuid heast rünnakust pole kasu, kui kaitses pidama ei saa. Kalevi edu jätkuvalt soliidne, 69:49.

• 19:52

Avapoolaja statistikat: Kalevi poolelt on koguni kaheksa meest visanud vähemalt neli punkti, resultatiivseim Briscoe 10ga!

Tartu parim Cizauskas 15 silmaga, käe on valgeks saanud seitse meest, kuid enamik mehi 2-3 silma peal.

• 19:47

Tartlased saavad oma rünnaku ka avapoolaja teises pooles paremini käima, kuid kaitse ei kannata kriitikat! Kalevil lastakse visata 10 minutiga 30 punkti, Tartu vastab 14ga. Poolajaks võõrustajate edu väga turvaline - 55:34!

• 19:35

Ei saa tartlased hõlpu, Kalevi edu juba 41:25.

• 19:30

Ja Kalev on taas hoo üles saanud. Tartlased eskivad selle vastu, mida mängu kõige rohkem vältida taheti - Kalev saab poolkiiretest lihtsaid punkte. Külalisi hoiavad elus eelkõige individuaalsed sooritused, võõrustajaid meeskondlik tegutsemin. 6.46 poolajani, Kalev peal 36:25.

• 19:22

Tartlased saavad Kalevit natuke pidama, kuid üldises plaanis on võõrustajad oma rünnakurütmi üsna hästi üles saanud ja visekohti leitakse. Tartul seevastu on veidi raskem, kuid Cizauskase vedamisel püsitakse siiski mängus. Avaveerandi lõpuks Kalevi edu 25:20! Kalevi suurim edu on siiani olnud 11 silma.

• 19:12

Tartul on selgelt probleeme Kalevi rünnakute pidurdamisega. Võõrustajad on viie minutiga visanud juba 16 punkti ning 3 ründlauda. Kusjuures tartlastel siiani kirjas 0 lauapalli! Kalevi edunumbrid 16:7.

• 19:03

Algviisikud:
    Tartu: Sokk, Cizauskas, Cook, Talts, Kitsing
    Kalev: Briscoe, Mirkovic, Jõesaar, Kangur, van der Mars

Pall mängus!

• 18:50

Kui Eesti meistrivõistluste esimese finaalmänguni jääb kümmekond mintuti, paistab publikuhuvi pehmelt öeldes lahja. Saku suurhalli on kogunenud praeguse seisuga vahest et paarsada inimest. Natuke on veel siiski aega!

• 18:36
    JALGRATTASPORT

• 18:05

• 17:20

• 16:43

Õhtuse lahinguni pole enam palju jäänud, pall mängu kell 19!