BC Kalev/Cramo võitis finaali avavaatuses poolaja 21 punktiga, kuid lõpus tuli Tartu peaaegu järele

Priit Vene käis salarelva välja. Kas Tartule jäi veel midagi tagataskusse?

Ville Arike, Jarmo Jagomägi, 16. mai 2018, 01:00
TAGAMEHED: Isaiah Briscoe ründab, Tanel Sokk kaitseb. Robin Roots
Koduse korvpalli meistriliiga oodatud finaalseeria sai vägeva avapaugu, sest kui veerand tunniga tundus suurem põnevus kaduvat - BC Kalev/Cramo pääses paarikümne silmaga juhtima -, siis lõpuveerand tõi selle tagasi. Tartu viimasel rünnakul ei tabanud Kristjan Kitsingu kolmene ja Kalev siiski võitis 98:95.

Kalev oli võitnud poolaja 55:34 ja juhtis enne viimast veerandaega 80:61. Miski ei ennustanud, et veel võiks minna põnevaks. Kuid tartlased olid teist meelt. Kiirelt vähendati vahe kümnele silmale ning kaks ja pool minutit enne lõppu ainult ühele - 90:91! Kalevil võttis seejärel rünnakute lõpetamise enda õlule Isaiah Briscoe, kes esmalt tabas korvi alt ja astus seejärel mitmel korral vabaviskejoonele - temalt viis punkti järjest. Kitsing ja Julius Kazakauskas tõid Tartu uuesti punkti kaugusele. Sten-Timmu Sokk tegi vabavisetest 98:95, lõpuni jäi 10 sekundit ja Tartu rünnak luhtus - teine Kristjan, Kangur, jõudis meeletut hüpet tehes Kitsingut segama.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

17. mai 2018, 21:57
Tanel Sokk Tartu hädadest: kui jääme kaotusseisu, hakkame rabistama
17. mai 2018, 20:46
FOTOD | Kalev/Cramo ületas 100 punkti piiri ja astus sammu meistritiitli poole
16. mai 2018, 11:08
VIDEO | Kairys time-out'i ajal Suboticile: sina ei ole treener!
15. mai 2018, 20:54
Tartu muutis igavalt alanud finaali avamängu lõpuks tõeliseks põnevusetenduseks, kuid Kalev siiski võitis