Kenneth RaismaFoto: Jörgen Norkroos
16. mai 2018, 18:05

TUBLI! Raisma saatis Ungari turniiril esimese paigutusega tšehhi reketeid pakkima (1)

20aastane tennisist Kenneth Raisma (ATP 860.) jõudis Ungaris toimuval 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril veerandfinaali.

Teises ringis oli Raisma vastamisi 23aastase tšehh Vaclav Safranekiga (ATP 263.), kellel oli turniiri esimene paigutus. Kohtumine algas tasavägiselt ja punkt-punkti heitluses hoidsid mõlemad mängijad seisuni 5:5 oma servigeime. Siis õnnestus Safranekil eestlase palling murda, kuid ebaõnnestus oma servil ja Raisma murdis järgmises geimis tagasi. Sett lõppes kiire lõppmänguga ja Raisma võitis 7:6 (4), kirjeldab tennis.ee.

Teises setis murdis Raisma kohe avageimis, kuid oli seejärel hädas oma pallingul. 22punktilises geimis oli tšehhil kasutada viis murdepalli, kuid Raisma suutis need kaitsta ja asus 2:0 juhtima. Järgmised kaks geimi kuulusid aga Safranekile – 2:2. Raismal õnnestus vastase palling murda viiendas ja üheksandas geimis ning teine sett 6:3 võita.

Avaringis alistas Raisma pingelises kohtumises britt Toby Martini (ATP 1310.) tulemusega 6:4, 1:6, 7:5. Poolfinaali jõudmiseks tuleb alistada 18aastane kohalik noormees Fabian Marozan (ATP -).