Nii tähistas Antoine Griezmann oma teist väravat.Foto: Reuters/Scanpix
16. mai 2018, 23:38

VIDEO | Griezmann lennutas Atletico Tallinnasse (3)

Madridi Atletico alistas jalgpalli Euroopa liiga finaalis Marseille meeskonna tulemusega 3:0 ja krooniti kolmandat korda sarja võitjaks.

Hispaania klubi võidule panid aluse Antoine Griezmanni väravad (21. ja 49. min). Neist esimese põhjustas Marseille' kaitsja lubamatu prohmakas (vt videot allpool).

81. minutil oleks mängu lõpp peaaegu põnevaks läinud, kuid Marseille' kreeklasest ründaja Konstantinos Mitroglou pealöök tabas posti. Prantslaste viimane lootus kustus 89. minutil, kui Gabi 3:0 lõi.

Kohtumise statistika (Marseille - Atletico):

Griezmann sai maha säärase trikgia, et skooris play-off'i igas ringis. Kokku kuus väravat. Alagrupiturniiri mängis Atletico Meistrite liigas, kust pudeneti kolmanda koha tõttu Euroopa liigasse.

Lisaks Marseille' fännidele tekitas õhtu muremõtteid kogu Prantsusmaa vutisõpradele, sest poolkaitsja Dimitri Payet lahkus 32. minutil reievigastuse tõttu pisarais platsil. Praegu pole veel teada, kas trauma jätab ta MMist eemale või mitte.

Atletico varasemad tiitlid pärinevad aastatest 2010 ja 2012. Ühtlasi tähendab tänavune võit seda, et Atletico mängib 15. augustil Tallinnas UEFA superkarika finaalis Meistrite liiga võitja vastu.

Muide, Hispaania klubid on võitnud viimasest 13 eurosarjade trofeedest 12, ainus erand oli Manchester United eelmisel kevadel.

0:1, Antoine Griezmann 21. min:

0:2, Antoine Griezmann 49. min:

0:3, Gabi 89. min: