NII SEE JUHTUS | Sport 17.05: Kalev murdis taas Tartu ja juhib finaali 2:0 (1)

Ohtuleht.ee, 17. mai 2018, 23:45
BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool Stanislav Moškov
Koduse spordipäeva kaks tähtsamat sündmust on Anett Kontaveidi tenniselahing Venus Williamsiga (algab umbes kell 15) ning korvpallifinaali BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool teine vaatus (kell 19 Kalevi spordihallis). Jäähokisõpradele pakuvad rõõmud MMi veerandfinaalid ning Portugali ralli algab testi- ja publikukatsega. Hoiame neil ja muudel tähtsatel ning põnevatel sündmustel päeva jooksul silma peal. Naudime koos!

23:45
HEAD ÖÖD!

Sellega tõmbame põnevale spordipäevale kriipsu alla, homme hommikust juba uued uudised!

23:44
JÄÄHOKI
(AP/Scanpix)
23:20
JÄÄHOKI

Läti lööb 51. minutil ühe värava tagasi ja on Rootsi vastu taga 2:3!

23:13
JÄÄHOKI

Rootsi läheb 47. minutiks Läti vastu 3:1 juhtima, Soome aga vähendab 49. minutil mängus Šveitsiga kaotusseisu 2:3-le.

23:00
TENNIS
undefined (Reuters/Scanpix)
22:45
JÄÄHOKI

Teine kolmandik on lõppenud, seisud püsivad: Rootsi - Läti 1:1, Soome - Šveits 1:3.

22:40
JÄÄHOKI

MMi hilisõhtused veerandfinaalmängud pole mõni tund varem peetutest vähem põnevad. Ehkki nimekamad riigid Soome ja Rootsi võitsid oma mängudes esimese kolmandiku 1:0, on Soome nüüd Šveitsi vastu taga 1:3 (šveitslased viskasid kõik väravad teise kolmandiku keskel nelja minuti jooksul!) ja mängus Rootsi - Läti on seis tasa 1:1. Käimas on teise kolmandiku teine pool.

22:33

20:37

Kalev saab jälle sisse natuke suurema vahe - 92:81. Lõpuni jääb 5.26 ja Vene võtab aja maha.

20:34

Viimane veerand muutub siiski veidi kinnisemaks, kolme minutiga on Kalev visanud 4 ja Tartu 7 punkti (87:81).

20:27

Kas läheb nagu tänavuses Ühisliiga mängus Moskva CSKA - Kalev, kus mõlemad viskasid 100 punkti täis (lõppes 108:100)?

20:23

Kalev juhib pärast kolmandat veerandaega 83:74, see periood lõppes skooriga 25:24. Kalevi visked on 49/30 (61%), sh kolmesed 18/11 (samuti 61%).

20:16

28. minut, Kalev juhib 78:70. Kalevile on Sten-Timmu Sokk toonud 15 punkti (kolmesed 5/5!), Tartule Kristjan Kitsing 19.

20:06

Viskepidu käib edasi, 25. minutil juhib Kalev 66:64.

20:03
JÄÄHOKI

Kanada võiduvärav!

19:58

Finaali teises mängus on algamas teine poolaeg, Kalev juhib 58:50. Briscoe on visanud 11, Subotic 10, Tartul Cižauskas ja Kitsing võrdselt 11 punkti.

19:45
JÄÄHOKI

Selgus ka teine poolfinalist, Kanada alistab Venemaa lisaajal 5:4.

JÄÄHOKI

IIHF kutsub hääletama! Mäng siis Venemaa - Kanada.

19:29

Nii hokis kui ka korvpallis käib tõeline virrvarr! Kalev läheb 11:0 spurdi abil ette 41:37 ja Vene kutsub teist korda nõupidamise kokku. Poolaja lõpuni 6 minutit.

19:28
JÄÄHOKI

Ja uuesti viik!

19:25

EI MINGIT KAITSET! 12 minutiga on tablool Tartu eduseis 37:32.

19:22

Kalev tabas avaveerandil viskeid mängust 14/9 ja Tartu 19/12!

19:21
JÄÄHOKI

Ja Kanada Venemaa vastu uuesti ette 4:3!

19:19

Kalevi hallis käib korralik sulle-mulle mäng. Vahepeal taha jäänud Tartu sai uuesti ette ja võidab esimese veerandaja 30:24!

19:15
JÄÄHOKI

Aga venelased viigistavad uuesti!

19:14
JÄÄHOKI

Mõlemas mängus on põhjaameeriklased pääsenud 3:2 juhtima!

19:09

Avaveerandi keskpaigaks pääseb aga 15:11 ette juba Kalev ja Tartu peatreener Priit Vene võtab aja.

19:05

Kalevi algkoosseis: Mirkovic, Briscoe, Jõesaar, Kangur, van der Mars.

Tartu: Cižauskas, Sokk, Cook, Kitsing, Talts.

Kaheminutilise mängu järel juhib Tartu 7:0. Meenutame, et kaks päeva tagasi peetud avamängu võitis Kalev 98:95.

18:58

Mõne minuti pärast algab korvpallifinaali teine mäng BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool.

18:52
JÄÄHOKI

Taanis peetaval MMil alustati veerandfinaalidega. Pärast kaht kolmandikku on nii mängus Venemaa - Kanada kui ka USA - Tšehhi seis viigiline 2:2!

16:57
TENNIS
16:35
TENNIS
16:25
TENNIS

6:6 - Kontaveitilt mitu ilusat rünnakut ning selle seti võitja selgub kiires lõppmängus.

16:22
TENNIS

5:6 - Käib kõva võitlus, Williams võidab mitu ilusat punkti ega anna oma servigeimi ära.

16:17
TENNIS

5:5 - Pärast ses geimis 0:15 kaotusseisu jäämist piisas Kontaveitile täpselt neljast löögist - kaks ässpallingut ning veel kahe järgmise pallingu järel Williams eksis.

16:13
TENNIS

4:5 - Williams võidab oma servi nulliga.

16:10
TENNIS

4:4 - Kontaveit ei jää võlgu ja kasutab samuti oma servigeimi eelised ära.

16:06
TENNIS

3:4 - Williamsil tuleb nüüd serv hästi välja ja nende toel võidab ta geimi.

TENNIS

SUPER! Kontaveit võidab Williamsi servigeimi nulliga! Murded viigis, kogu sett 3:2 Williamsile, ent algab eestlanna serv.

15:59
Anett Kontaveit (AFP/Scanpix)

15:58
TENNIS

Rõõm näha, et Kontaveidi enesekindlus on tagasi: lühike geim ja kaotus väheneb 1:3 peale. Williams servib.

15:57
TENNIS

Kontaveidi tagakäsi on surmav!

15:55
TENNIS

AI-AI! Kolmas geim järjest Williamsile. Kontaveit küsib treener Glenn Schaapilt pausi ajal nõu. Hollandlane käsib tal rahulikuks jääda ja mitte üleliia skoori pärast muretseda.

15:51
TENNIS

AI! Williams on end kahe set vahel korralikult kogunud ja teeb enda esimese murrangu - 2:0 ameeriklannale.

15:49
TENNIS

Williams alustab teist setti kindla servigeimi võiduga.

15:48
TENNIS

Avaseti statistika (Williams - Kontaveit):

15:44
TENNIS

ESIMENE OLEMAS! Enesekindel Kontaveit võitis avaseti Williamsi vastu 30 minutiga 6:2.

Venus Williams ei saanud avasetis Anett Kontaveidile vastu. (Reuters/Scanpix)
15:42
TENNIS
Anett Kontaveit mängus Venus Williamsi vastu. (AFP/Scanpix)