FOTOD | Kalev/Cramo ületas 100 punkti piiri ja astus sammu meistritiitli poole (1)

Ats Kuldkepp, Kalevi spordihall, 17. mai 2018, 20:46
Kalev/Cramo (valges) - Tartu Ülikool. 2. finaalmäng. Tiina Kõrtsini
Kalev/Cramo võitis Kalevi spordihallis Tartu Ülikooli 103:85 ja juhib nüüd Eesti korvpalli meistriliiga finaalseeriat 2:0. Finaali avamängus viskasid meeskonnad kokku 193 punkti (98:95 Kalevile), täna viis silma vähem.

Taas Carl Engströmita mänginud Tartu läks küll 7:0 juhtima, aga kalevlaste individuaalne meisterlikkus tõi nad kiirelt järgi ja viis 15:11 ettegi. Tartu haaras uuesti initsiatiivi, aga suureskoorilises mängus ei tähendanud viie või seitsmepunktiline edu midagi. Kalev tabas poolajaks väljakult 68 protsendiga ja juhtis 58:50.

Tartu jõudis teise poolaja alguses korraks kahe punkti kaugusele, aga siis käristas Kalev vahe uuesti pisut turvalisemaks. Kolmanda veerandaja järel oli tiitlikaitsja ees 83:74. Otsustaval perioodil ei suutnud Tartu mängu murrangut tuua ja lõpuks sai Kalev kindla võidu.

Kalevi resultatiivseim oli Bojan Subotic 19 punktiga, tema arvele jäi ka meeskonna parim +- näitaja (+30). Sten Sokk (kolmesed 6st 6) lisas 18 ja Branko Mirkovic 16 punkti.

Tartlaste kasuks viskas Kristjan Kitsing 19 punkti, Vytenis Cizauskase arvele jäi 15 silma. Tartu noppis sai rohkem ründe- kui kaitselaudu, need näitajad olid vastavalt 15 ja 13.

Nüüd läheb seeria Tartusse. Kolmas mäng peetakse esmaspäeval ja neljas neljapäeval.

Märkused:

21. mai 2018, 20:47
18. mai 2018, 12:08
VIIES VEERANDAEG | Andres Sõber Tartu ebaõnnestunud mänguplaanist: finaalis pole vaja kavaldada, vaid täiega panna
18. mai 2018, 00:05
Tartul selg vastu seina: Kalevi 103 punkti näitab, et kaitse on mäda
17. mai 2018, 21:57
Tanel Sokk Tartu hädadest: kui jääme kaotusseisu, hakkame rabistama