See on võit! Šveitsi vahetusmehed tormavad lõpusireeni kõlades jääle.Foto: AP/Scanpix
Jäähoki
17. mai 2018, 23:33

Šveits lõpetas Soome hokimeeste MM-turniiri!

Taanis peetaval jäähoki MMil jõudis üllatuslikult poolfinaali Šveits, kes alistas oma alagrupi võitnud Soome 3:2. Rootsi oli raskustes Lätiga, kuid jäi siiski peale sama tulemusega 3:2.

Soome asus Šveitsi vastu 8. minutil Marcus Nutivaara viskest juhtima, kuid mängis teise kolmandiku keskel kogu oma turniiri maha. Vastased viskasid nelja minuti jooksul tervelt kolm väravat! 49. minutil vähendas Mikko Rantanen küll kaotusseisu, kuid enamat meie põhjanaabrid ei suutnud. Tulu ei toonud ka viimasel poolteisel minutil väravavahi asendamine kuuenda väljakumängijaga. Ülehomses poolfinaalis kohtub Šveits Kanadaga.

Rootsi ja Läti vahetasid teise kolmandiku keskel esimesed väravad, kuid lõpukolmaniku kuue ja poole minutiga viisid Viktor Arvidsson ja Oliver Ekman-Larsson svenssonid ette 3:1. Ühe värava mängisid meie lõunanaabrid tagasi, aga mitte rohkem. Rootsi kohtub poolfinaalis USAga, Läti tegi aga kindlasti tubli turniiri.