Bobby Dixon (vasakul) viskas Fenerbahce kasuks 19 punkti.Foto: ANDREJ ISAKOVIC
Euroliiga
18. mai 2018, 20:59

LÄBI! Tiitlikaitsja hävitas Kaunase Žalgirise suure unistuse

Korvpalli Euroliiga esimene finalist on tiitlikaitsja Istanbuli Fenerbahce, kes alistas Belgradis peetaval finaalturniiril poolfinaalis Kaunase Žalgirise 76:67.

Kohtumise alguses sai paremini minema Fenerbahce. Türgi klubi võitis esimese veerandaja 19:13, kohati paisus eduseis kahekohaliseks. Žalgiris läks riietusruumi siiski hea tundega, sest Aaron White'i viimase sekundi pealtpanek vähendas poolajaks vahe uuesti kuue punkti peale (33:39).

Neljanda veerandi alguses kahanes vahe kahe punktini (52:54). Siis läks suurepärasesse hoogu Fenerbahce tagamees Bobby Dixon alias Ali Muhammed, kes tõi lühikese ajaga 10 punkti ja viis tiitlikaitsja 66:54 ette.

Aga Žalgiris polnud veel alla andnud - vahe vähendati 60:66 peale. Eelviimasel minutil tehti aga kolm valusat pallikaotust ja piisavalt lähedale ei jõutud.

Võitjate resultatiivseim oli 19 punktiga Dixon, Luigi Datome lisas 16 ja Kostas Sloukas 14 punkti. Žalgirisele tõi Kevin Pangis 16 punkti, aga kanadalasest mängujuht tegi ka 5 pallikaotust. Brandon Daviese arvele jäi 12 punkti ja 11 lauapalli.

Teises poolfinaalis kohtuvad kell 22 Moskva CSKA ja Madridi Real.