Elina Svitolina - Anett Kontaveit Rooma turniiri poolfinaalis.Foto: Reuters/Scanpix
19. mai 2018, 14:25

FOTOD | Kontaveit langes Roomas poolfinaalis (4)

Tennisist Anett Kontaveit (WTA 26.) kaotas Rooma WTA turniiri poolfinaalis ukrainlannale Elina Svitolinale (WTA 4.) tulemusega 4:6, 3:6. Matš kestis tund ja 15 minutit.

Esimene sett algab ehmatusega, sest Kontaveit kaotab oma servigeimi nulliga. Seisul 0:2 võidab ta tugeva tagantkäe abil kolm geimi järjest (3:2), ent sellele järgneb ukrainlanna kolmene seeria. Targemini mänginud Svitolina võidab avaseti 40 minutiga 6:4.

Svitolina (õrn) ülekaal jätkub teises setis, kus ta ei anna Kontaveidile ühtki servigeimi ära. Ukrainlanna ise saab aga kaks eestlanna pallingugeimi kätte, millest piisab 6:3 setivõiduks.

Kohtumise statistika (Svitolina - Kontaveit):

Ukrainlanna kohtub finaalis kas Maria Šarapova (WTA 40.) või Simona Halepiga (WTA 1.), kes madistavad omavahel õhtul.

Aga ka Kontaveit ei pea noruspäi Roomast lahkuma, sest teenis vingete võitude najal nii edetabelipunkte (mullusest oli kaitsta koht veerandfinaalis) kui ka korraliku auhinnaraha (126 000 eurot miinus maksud).