Maijooksu esikolmik. Vasakult: Luna-Aleksandra Lagoda, Liina Tšernov, Kaisa Kukk.Foto: Viktor Burkivski
Kergejõustik
19. mai 2018, 17:00

13aastane jooksutalent näitas taas hiilgavat kiirust (6)

Täna toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi 15 000 liikumisharrastajat.

Tallinna Lauluväljakul juba 31. korda toimunud Maijooksu võitis kolmandat aastat järjest ja üldse juba neljandat korda Liina Tšernov. Ta läbis seitsme kilomeetri pikkuse raja 23 minuti ja 28 sekundiga. Teise koha saavutas kõigest 13aastane Luna-Aleksandra Lagoda Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, jäädes võitjast maha vaid 21 sekundiga. Kolmandaks tuli Kaisa Kukk.

Traditsioonilisel kevadisesel tervisespordipeol osales ligi 15 000 erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekord oli esindatud üle 400 ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas 250 töötajaga.

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 85aastane Aino. Kakskümmend kolm osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, seitseteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrineid (190).