USA hokimehed. Foto: Reuters/Scanpix
Jäähoki
20. mai 2018, 19:03

MAGUS PRONKS! Ameeriklased häbistasid medalimängus Kanadat

Ameerika Ühendriikide jäähokikoondis naaseb Taanis toimunud MMilt kodumaale pronksmedaliga. Kolmanda koha matšis alistati Kanada 4:1. USA asus kohtumist juhtima teise perioodi alguses Chris Kreideri väravast, kuid viimasele vaatusele mindi ikkagi vastu viigiseisul, sest kanadalaste eest oli täpne Marc-Edouard Vlasic. Otsustavaks sai Nick Bonino tabamus kuus ja pool minutit enne lõpusireeni. Meeleheitlikult viigiväravat jahtinud Kanada võttis kolm minutit enne lõppu välja oma väravavahi ning USA viimased kaks tabamust sündisid juba tühja võrku. Läbi MMide ajaloo oli see alles teine kord, kui ameeriklased suutsid normaalajal põhjanaabreid võita. Kokku on USA naaberriikide vastasseisust võitjana väljunud nüüd kuuel korral (2 normaal- ja 4 lisaajal). Kanadal on ette näidata 40 võitu (39 normaal- ja 1 lisaajal).

USA-l on nüüd jäähoki MMidelt ette näidata kaks kulda, üheksa hõbedat ning kaheksa pronksi. Kanada saldo on jätkuvalt 26-14-9.

Kell 21.15 algavas finaalmatšis lähevad vastamisi Rootsi ja Šveits.