Tiidrek Nurme. (Alar Truu)

Tiidrek Nurme osales nädalavahetusel Inglismaal Euroopa karikavõistlustel, kus sai 10 000 meetri jooksus 20. koha. 

Nurme ajaks märgiti 29.05,49, mis on ainult kuue sekundi võrra kehvem tema 2013. aastal joostud isiklikust rekordist (28.59,88). 

"Annan endale aru, et elu peale edukat veebruari maratoni Alabamas on olnud äärmiselt keeruline. Pere juurdekasv, töö kirikus ning keerulised Eesti ilmad on jätnud kevadisesse treeningtsükklisse oma jälje. Võiks õelda, et mitmed treeningud on olnud eelkõige iseloomu treeningud, kui füüsilist arendavad," kirjutas Nurme oma blogis. 

"Eriti hea meel on, et jõudu jäi kõvasti üle, mis näitab et suudan palju enamat. Kiirem aeg jäi väheste staadioni treeningute taha ning puudusid ka staadioni võistlused, mis andnuks hea ülevaate hetkeseisust. Distantsi esimese poole hoidsin grupi lõppu, sest tempo oli minu jaoks sobiv. Kahju on ära antud sekunditest vahemikul 6-8 km. Siis kaotasin praktiliselt kümme sekundit.

Hea meel on distantsi lõpuosast, kui viimased kaks kilomeetrit jooksin ajaga 5.40. Võistlus ise oli super atmosfääriga, julgen väita et minu pika karjääri jooksul pole taolist kogemust veel saanud. Publikut oli rohkem kui mõnel suurel Euroopa miitingul, rahvas karjus jooksjate kõrvad peast ära. Üks iirlane kurtis, et õlle hais pani pea ringi käima," jätkas ta. 

Esikoht läks Saksamaale Richard Ringerile, kes läbis distantsi ajaga 27.36,52. Teine oli Prantsusmaa jooksja Morad Amdouni tulemusega 27.36,80 ning kolmas Itaalia eest võistlev Yemaneberhan Crippa 27.44,21-ga.

Nurme tänavuse hooaja peaeesmärgiks on Berliini EMi maraton, mille normi täitis ta veebruaris.

Jaga artiklit

11 kommentaari

N
no mis te siin virisete  /   23:43, 21. mai 2018
Mees on juba pikemat aega Eesti parimaid pikamaajooksjaid ja tugitoolisportlastest iga kell kiirem. Vaevalt et ta raha pärast jookseb. Ja tundub tubli mees olevat, erinevalt mõnest teisest.
J
jooksik  /   21:25, 21. mai 2018
oleks ikkagi seda va prügi ja kotijooksu seal demonstreerida,propageerida Eesti õlletoodangut, 6 pakk külma taurust turjal,neid kulistades tublit reklaami teha,siis taara ilusasti kokku koguda ja toimetada kuhu vaja!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis