Rootsi mängumehed. Foto: AFP/Scanpix
Jäähoki
21. mai 2018, 00:20

JÄÄHOKI MMi FINAAL: tiitlikaitsja Rootsi murdis Šveitsi alles karistusvisetel (1)

Taanis toimunud jäähoki MMil said kuldmedalid kaela rootslased, kes alistasid finaalis karistusvisetega (mänguseis 2:2, karistusvisked 2:1) üllatuslikult finaali jõudnud Šveitsi.

Šveits asus finaali juhtima 17minutilise mängu järel, kui täpne oli Nico Niederreiter, kuid juba poolteist minutit hiljem oli mänguseis 1:1. Rootsi viigivärava autoriks oli Gustav Nyquist.

Teistkordselt pääsesid šveitslased ette teise kolmandiku alguses, kui arvulises ülekaalus sahistas väravavõrku Timo Meier. Võlgu ei jäänud ka rootslased, kes samamoodi arvulisest ülekaalust kümme minutit hiljem viigistasid. Tabamuse autor Mika Zibanejad.

Normaalajal rohkem väravaid ei nähtud, seega jätkati lisaajal. Seal jõudis tabamusele kõige lähemale Rootsi, kes tabas 2,7 sekundit enne lisaaja lõppu posti, kuid jätkuva viigiseisu tõttu otsustati kuldmedali saatus karistusvisetel.

Šveitsi koondise väravavaht Leonardo Genoni tegi mängu jooksul 35 tõrjet. Ametivend Rootsi väravas, Anders Nilsson piirdus 25 tõrjega.