Venemaa võõrustab sel suvel jalgpalli MMi. (AFP/Scanpix)

Endise Moskva laboratooriumi direktori Grigori Rodtšenkovi dopingusüüdistustel ei näi otsa ega äärt. Nüüd on tule all jalgpallurid.

Rodtšenkov, kes sai kuulsaks Sotši olümpiamängude väidetava dopinguskeemi paljastamisega, lausus Saksa telekanali ARD dokumentaalfilmis "Russia's football friends" (eesti keeli "Venemaa jalgpalli sõbrad"), et tema laboris mätsiti 2014. aastal kinni Venemaa jalgpalluritelt võetud positiivseid proove.

ARD ajakirjanik on enda sõnul näinud ka dokumenti, mis seda juttu kinnitab.

Rodtšenkovi väitel andis talle säärase käskluse toonane spordiminister Vitali Mutko, kes on alates 2015. aastast Venemaa jalgpalliliidu president.

"Sain Mutkolt käsu, et me ei vaja jalgpallis positiivseid proove," lausus Rodtšenkov, kes elab juba mitmendat aastat USAs kaitse all. 

Ta jätkas Mutko korralduse tsiteerimist: "Ära puutu jalgpalli, selge?"

"Ta oli mu boss, seega täitsin käsku."

Mutko ei kommenteerinud ARD-le teemat.

Väidetavalt konfiskeeris Maailma Antidopingu Agentuut WADA 2014. aasta detsembris 155 Venemaa jalgpalluri, sealhulgas mõne rahvuskoondislase dopinguproovi. Kuuldatavasti tegeleb FIFA endiselt nende uurimisega.

Jaga artiklit

2 kommentaari

M
Mutko  /   09:50, 22. mai 2018
ütles ju selgelt, et sellisel tasemel mängimiseks ei vaja jalgpallurid dopingut!
S
Scaramanga  /   06:08, 22. mai 2018
järjekordne võltsuudis.
Mingeid tõendeid pole ja on ainult ühe USAs elava mehe jutt.
NATO hübriidsõda Venemaa vastu !
väidetav, enda sõnul, Rodsenkovi väitel, väidetavalt, kuuldavasti - jes, väga konkreetne jutt väga konkreetsete tõenditega.
See Rodšenkov sai uue identiteedi ja uue näo, et teda ära ei tundaks, ning siis läks USA meediasse avalikult intervjuud andma :) Normaalne.
Ennem MMi hakkab neid Putini ja Venemaa lugusid tulema nagu seeni Vändrast.
Samuti üritavad lääne liitlased salafistid terroriakte korraldada. Lisaks võite kindel olla et USA keedab mingi Ukraina värgi aktiveerumise kokku.
Garanteeritud !

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis